START POLAKÓW W PIERWSZYCH DNIACH ME 2009 >>>

START POLAKÓW W PIERWSZYCH DNIACH ME 2009 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Nie ma co ukrywać, że pierwsze dwa dni rywalizacji tegorocznych „XIX Mistrzostw Europy w Armwrestlingu – Bułgaria, Sofia 2009” dla Polskiej drużyny były przełomowe. 03 i 04 czerwca 2009 roku polscy juniorzy, mastersi, grand mastersi oraz osoby niepełnosprawne wywalczyli 13 europejskich krążków. Nieźle? Prawda?

Wśród juniorów bardzo dobrze wypadli: Nikola Ipnar z Jaworzna w kat. do 60 kg (II miejsce na lewą i III na prawą), Przemysław Żegota z Tomaszowa Mazowieckiego w kat. do 65 kg (II miejsce na lewą), Agnieszka Dolińska z Grudziądza w kat. junior do 45 kg (III miejsce na prawą), Natalia Kwiatkowska z Koszalina w kat. junior do 55 kg (III miejsce na prawą) oraz Marta Opalińska z Grudziądza w kat. junior do 55 kg (II miejsce na prawą).

W kategorii masters miejsca medalowe udało się wywalczyć dwóm naszym reprezentantom: Bożenie Cichopek z Jaworzna w kat. do 60 kg (II miejsca na lewą i prawą) oraz po dość długiej przerwie w startach, obecnemu Prezydentowi FAP (Federacja Armwrestling Polska) oraz Wice Prezydentowi EAF (European Armwrestling Federation) – Igorowi Mazurenko z Gdyni w kat. masters +100 kg (III miejsce na lewą i prawa rękę).

W kolejnej kategorii wiekowej – grand masters europejski medal zdobył Stanisław Gralak z Bydgoszczy w kat. +90 kg (III miejsce na prawą).

Nie bez sukcesu pozostały również kategorie osób niepełnosprawnych. Tutaj bowiem Polska zdobyła kolejne 2 europejskie  medale: syn Stanisława – Maciej Gralak z Bydgoszczy w kat. do 60 kg (II miejsce na prawą) oraz w kat. +90 kg ponad pięćdziesięcioletni weteran z Piaseczna – Konstanty Królik (III miejsce na lewą).