Language
/ Kontakt /

POLSKA 4 MEDALE NA NEMIROFF WORLD CUP 2009 >>>

POLSKA 4 MEDALE NA NEMIROFF WORLD CUP 2009 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Wśród tak utytułowanych zawodników polscy zawodnicy na tegorocznym Nemiroff World Cup 2009, który odbył się 06-07 listopada przy sali Olympic Casino Sunrise w Warszawskim Hotelu Hilton spisali się jak najbardziej na medal, a dokładniej mówiąc na cztery. W rywalizacji ręki lewej  srebrny medal w kategorii do 63 kg wywalczył Mateusz Wyrwa z Niska, natomiast w kategorii do 95 kg Dariusz Muszczak z Myszkowa. Mateusz oparł się tylko sile rosyjskiego Mistrza Świata – Murata Barlokov, natomiast Darek w walce finałowej nie miał szans z legendarnym arcymistrzem Johnem Brzenkiem z USA. Obaj zawodnicy dobrze wystartowali również  w rywalizacji ręki prawej. Co prawda nie znaleźli się w strefie medalowej, ale dosłownie otarli się o podium (Mateusz uplasował się na miejscu 4, Dariusz natomiast na miejscu 5). Nie gorzej poszło naszym reprezentantom na rękę prawą. Drugiego dnia zawodów zdobyliśmy kolejne dwa medale. Piotr Bartosiewicz z Choszczna w kategorii do 86 kg uplasował się na miejscu drugim. Niestety nie był w stanie wygrać finałowego pojedynku z kolejnym arcymistrzem, kilkukrotnym Mistrzem Świata i Europy – Rustamem Babevem. Kolejny medal dla kraju zdobył najsilniejszy Polak ręki prawej roku 2008 (tytuł ten zdobył na Pucharze Polski w Jaworznie) Grzegorz Nowak z Gdyni w kategorii super ciężkiej, czyli powyżej 95 kg. Grzegorz, mając takich przeciwników jak Denis Cyplenkov z Rosji, Andrey Pushkar z Ukrainy i innych potężnie zbudowanych zawodników w rezultacie zdobył medal koloru brązowego.

Oprócz naszych medalistów bardzo dobrze na pucharowej arenie zaprezentowali się pozostali Polacy. Wielu z nich w końcowej rywalizacji uplasowało się blisko podium.

W kategorii do 63 kg Rafał Fiołek z Żar zajął 8 miejsce na lewą i 6 na prawą. Bardzo dobrze zaprezentowali się armwrestlerzy w kategorii do 70 kg.

Tutaj bowiem Bartłomiej Bednarski z Jaworzna uplasował się na miejscu 5 na lewą i 8 na prawą. Miejsce 6 na lewą przypadło Dawidowi Groch z Niska. Tuż za podium na miejscu 4 w tej samej kategorii wagowej w rywalizacji ręki prawej uplasował się Mariusz Podgórski z Warszawy. Biorą pod uwagę, że w zeszłorocznej edycji pucharu Dawid Bartosiewicz wywalczył medale można powiedzieć, że w tym roku jego start można zaliczyć do niekoniecznie dobrych. Dawid bowiem w rywalizacji kategorii do 78 kg na rękę lewą uplasował się na miejscu 5, natomiast na prawą daleko poza podium na miejscu 11. Za to jego starszy brat – Piotrek Bartosiewicz swój start może zaliczyć do udanych. Oprócz medalu w rywalizacji ręki prawej kategorii do 86 kg Piotrek do swojego sukcesu może dołożyć dobre, 5 miejsce na lewą oraz 4 na prawą w kategorii Open. W kolejnej kategorii  - do 95 kg mężczyzn oprócz medalisty – Dariusza Muszczak reszta naszych zawodników uplasowała się niestety daleko poza podium. W najcięższej kategorii - powyżej 95 kg drugi nasz reprezentant – Sławomir Głowacki z Inowrocławia w rywalizacji ręki lewej uplasował się na miejscu 16, natomiast na rękę prawą na 22 startujących na dobrym, siódmym miejscu. Nie najgorzej poszło również jedynej naszej reprezentance kategorii do 65 kg kobiet – Małgorzacie Ostrowskiej ze Strzegomia. Choć Małgosia już niejednokrotnie udowadniała nam, że może znaleźć się w strefie medalowej, to tym razem klasyfikacje końcowa zakończyła może nie na bardzo dobrym, ale dobrym miejscu 5 na lewa i 6 na prawą. Dobry start wszystkich polskich zawodników zapewniło Polskiej Reprezentacji uplasować się na miejscu trzecim w klasyfikacji generalnej – drużynowej (miejsce pierwsze Rosja, miejsce drugie Ukraina). Nasze gratulacje.