UKS 16 Koszalin - najlepsza drużynowo na V MP >>>

UKS 16 Koszalin - najlepsza drużynowo na V MP # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Ręce puchar drużynowy powędrował do Koszalina. W tegorocznych mistrzostwach, Pan Jarosław Zwolak, trener i opiekun zawodników z Koszalina wystawił 35 osobową kadrę na lewa i prawa rękę. I to właśnie Ci zawodnicy wywalczyli w ogólnej klasyfikacji 317 punktów. Drugie miejsce wywalczył zeszłoroczny obrońca tytułu - Złoty Tur Gdynia (punktów 286), a miejsce trzecie wywalczył gospodarz mistrzostw - UKS Złoty orzeł Choszczno (punktów 262).

150 tysięcznym Koszalinie armwrestling zaczął rozwijać się przy Koszalińskim Gimnazjum Nr 6.

Początkowo do pierwszego startu na Mistrzostwach Polski w Starogardzie Gdańskim w 2004 roku klub wystawił 5 zawodniczek. Na dzień dzisiejszy grupa ta znacznie się zwiększyła.
Jak powiedział Jarosław Zwolak: „… od roku armwrestling próbuje zaszczepić uczniom na lekcjach wf-u. Dziś w większości udało mi się, tą dyscypliną sportu zainteresować głównie kobiety. Jednak taki sukces, jaki UKS 16 osiągnęła na tegorocznych Mistrzostwach Polski nigdy by się nie udał, gdyby nie pomoc tzw. dobrej duszy tej dyscypliny sportu, Pana dyrektora szkoły Leopolda Ostrowskiego". No i oczywiście duży wkład miał sam trener i prekursor polskiego siłowania na ręce - Jarosław Zwolak, w tym właśnie regionie kraju, za co zarząd FAP serdecznie mu dziękuje i życzy dalszych, tak owocnych sukcesów sportowych.