JUNIORZY - XI PP KOŁOBRZEG 2010 >>>

JUNIORZY - XI PP KOŁOBRZEG 2010 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Coraz więcej na polskiej arenie armwrestlingowej pojawia się młodych, jak się okazuje bardzo utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Miło było popatrzeć, jak juniorzy i juniorki walczyli niczym doświadczeni już zawodnicy na tegorocznym, jedenastym z kolei Pucharze Polski – Kołobrzeg 27-28 listopad 2010. Co niektórzy nawet zajęli dobre miejsca w klasyfikacji generalnej rywalizacji seniorskiej i pokazali starszym kolegom i koleżankom po fachu na co ich tak naprawdę stać. W sumie pierwszego dnia (ręka prawa) do walki stanęło 30 juniorów i 14 juniorek. Drugiego dnia natomiast (ręka lewa) 26 juniorów i 17 juniorek. Rywalizacja była zawzięta i każdy z nich do Kołobrzegu przyjechał z nastawieniem zdobycia medalu. Jednak złoto mógł zdobyć tylko jeden.

W kat. do 57kg juniorów na lewą przodował Adrian Bonowski z Choszczna, natomiast na prawą Jakub Kizik z Przyłęku. W kat.

63kg złoto znów trafiły do zawodników z Choszczna - Patryk Ciborowski na lewą oraz Przyłęku – Grzegorz Kizik na prawą. W kat. 70kg na lewą złoto trafiło do Dawida Fusiara z Niska, natomiast na prawą do Denisa Klapec z Jaworzna. W kat. 78kg do domu z dwoma złotymi medalami (lewa, prawa) wrócił Jarosław Grulkowski z Gdyni. Podobnie było w kat +78kg, gdzie Wojciech Szpringiem z Przyłęku wywalczył dwa kołobrzeskie, złote medale.

Wśród kobiet – juniorek przodowały tylko dwie zawodniczki. W kat. do 52kg złote medale zdobyła Jolanta Szuster z Koszalina, natomiast w kat. +57kg Marta Opalińska z Grudziądza.

W klasyfikacji drużynowej juniorskiej główny puchar przypadł Złotemu Orłowi Choszczno (72 pkt.). Miejsce 2 na podium zajął MCKiS Tytan Jaworzno (66pkt.). Miejsce 3 przypadło Black Skorpion Przyłęku (64pkt.). Nasze gratulacje.