Language
/ Kontakt /

11 MEDALI DLA POLSKI W CZECHACH >>>

11 MEDALI DLA POLSKI W CZECHACH # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

26 lutego 2011 roku w czeskim miasteczku Zidlochovice już po raz siódmy z rzędu odbyły się międzynarodowe zmagania juniorów. W „Junior Visegrad Grand Prix 2011” wystartowało 105 juniorów z 5 krajów, którzy według regulaminu nie ukończyli 21 roku życia. Polskę reprezentowało 13 zawodników, którzy do kraju wrócili z 11 medalami na koncie oraz 3 miejscem w klasyfikacji drużynowej ogólnej.

A tak opisują starty sami, polscy uczestnicy zawodów:

„Same zawody były najbardziej liczne ze wszystkich dotychczasowych. Przyjechało ponad 100 zawodników z 5 krajów: Czech, Słowacji, Węgier, Belgii i oczywiście Polski. Nasza reprezentacja pojawiła się w 13 osobowym składzie. Zdobyliśmy 11 medali, w tym 6 złotych” – powiedziała po zawodach Marta Opalińska z Grudziądzka

„Ja startowałam w kat. 60 kg. Przy armwrestlingowym stole spotkałam się m.in. z czeską zawodniczką, z którą walczyłam na Mistrzostwach Świata w Las Vegas. I tym razem okazałam się lepsza. Weszłam dwukrotnie bez porażki do finału i wygrałam, ostatecznie zdobywając 2 złota Juniorskiego Grand Prix 2011. Cieszę się, że jestem w stabilnej, dobrej formie. Reszta kadry również spisała się bardzo dobrze. Walki były bardzo zacięte. Polska udowodniła, że ma naprawdę świetnych juniorów.

Nie można zapomnieć również o niesamowitym dopingu niosących wszystkich zawodników. Polacy i tutaj spisali się na medal.  Mnie osobiście dopingowała Trenerka i rodzice, ale wszyscy mogli poczuć się niesieni na skrzydłach wspaniałego dopingu. Polska zajęła 3 miejsce drużynowo, ale głównie ze względu dużej przewagi liczebnej wyprzedzającej nas kadry Słowacji i Czech”mówiła dalej Marta.

„Chociaż Słowak, z którym w finale walczył Natan Kajdas był naprawdę bardzo mocny, to w rezultacie Natan wygrywał szybko i pewnie. Ogólnie poziom zawodów był wysoki. Walczyliśmy zacięcie. Z mojej strony mogło być lepiej. Niestety kontuzja przyczepu spowodowała, że na prawa rękę zająłem tylko 3 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 3 miejsce. Jako polska drużyna zdobyliśmy jednak  najwięcej medali” – powiedział po zawodach redakcji Armpower  uczestnik zawodów - Łukasz Bogusz.

Poniżej wyniki medalowe polskiej reprezentacji juniorów na „VII Junior Visegrad Grand Prix 2011”: