Language
/ Kontakt /

Over The Top 2011 – Polska 6 medali >>>

Over The Top 2011 – Polska 6 medali # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Dnia 17 września w Woslfsburgu w Niemczech, w mieście Volfswagena odbył się rozgrywany corocznie międzynarodowy turniej armwrestlerski Over The Top. Przyjechało około 100 zawodników z Europy. Obok siłaczy z Niemiec walczyli zawodnicy z Polski, Słowacji, Finlandii, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Holandii, czy Belgii. Rywalizacja odbywała się na obie ręce, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Zawody rozpoczęły zmagania ręki lewej.

20110927143619_Over The Top 001.jpgKategorię Open kobiet wygrała Kathrin Mook z Niemiec. Tylko 3 kategorie wagowe mężczyzn sprawiły, że była duża ilość zawodników w każdej kategorii i wiele ciekawych walk.

Kategoria 70 kg, bardzo wyrównana, ostatecznie zwycięzcą został Niemiec Jan Tager, który pokonał w walce finałowej Rafała Fiołka. Trzecie miejsce Dariusz Wiśniewski (kontuzja w walce półfinałowej).

W kategorii 90 kg (wystartowało około 30 zawodników!!!) królował Słowak Radosława Dobrovic, który nie dał absolutnie żadnych szans rywalom. Na uznanie zasługuje Wiesław Rzanny, który zajął drugie miejsce, jego zacięte walki wzbudzały uznanie.

Kategoria Open to dominacja Jana Germanusa ze Słowacji.

Ręka prawa, więcej kategorii, ale nie mniej emocji.

Kategoria kobiet 65 kg i zwycięstwo Caroline Thommen ze Szwecji. Drugie miejsce zwyciężczyni ręki lewej Kathrin Mook z Niemiec, trzecie Nicole Romkes z Holandii. Czwarte, najgorsze miejsce dla sportowca dla jedynej startującej Polki, Joanny Damińskiej.

20110927143619_Over The Top 025.jpgKategorię Open kobiet zwyciężyła Gina Swientek z Niemiec pokonując w finale Anne Melin z Finlandii. Trzecie miejsce Laura Branding z Niemiec.

Kategorie męskie rozpoczęły walki zawodników do 60 kg. Tutaj wystąpili tylko Niemcy, zwyciężył Fabian Tager.

Kategoria 70 kg, do rywalizacji nie przystąpil Mariusz Podgórski, zatem faworyt był tylko jeden i nie zawiódł. Matthias  Schlitte z łatwością wygral wszystkie pojedynki, pokonując w finale Rafała Fiołka. Trzecie miejsce Jan Tager, zwycięzca tej kategorii w rywalizacji ręki lewej.

Kolejna kategoria, 80 kg, tutaj bezpośrednio do finału wszedł Mariusz Podgórski, ale w finale niestety uległ dwukrotnie Niemcowi, Andreasowi Hoffnerowi. Należy jednak zaznaczyć, że Mariusz ważył około 70 kg, był bardzo chory po powrocie z Egiptu i po nieprzespanej nocy! Trzecie miejsce zajął bardzo szybki Francuz, David Diouf.

20110927143619_IMG_2215.JPG90 kg kolejny raz absolutna dominacja Radoslava Dobrovica ze Slowacji, w finale z łatwością pokonał Niemca Thomasa  Lanvermeyera. Kolejne dwa miejsca przypadły Polakom. Trzecie miejsce na podium Adam Zawadzki, choć zdecydowanie mogło być drugie… Czwarte miejsce Wiesław Rzanny.

Kategoria 100 kg i kolejny raz Jan Germanus pokazuje, że jest mega silny i nie daje szans konkurentom. Drugie miejsce Cedrik La Cola z Belgii, trzecie Christian Stahlofen z Niemiec.

Ostatnia kategoria męska + 100 kg, zwycięża Fedor Snejder z Niemiec, drugie miejsce Andreas Stahlberg ze Szwecja a trzecie dzielnie walczący Słowak Rasto Tamaga.

Jak to bywa w Niemczech, zawody przygotowane z wielka dokładnością, dbałością i wszystko zgodnie z czasem. Jedyny minus, ale za to bardzo znaczący to sędziowanie, które wg mnie i wielu innych zawodników wypaczyło trochę wyniki… Ale po przegranych każdy narzeka :)

Wyniki w dziale: ZAWODY (kalendarium vs wyniki) naszej strony.