Language
/ Kontakt /

Igor Mazurenko – Mistrzem Świata >>>

Igor Mazurenko – Mistrzem Świata # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Mamy już 2 medale na tegorocznych XXXIII Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu – Kazachstan 2011: Igor Mazurenko z Gdyni wywalczył złoto na rękę lewą w kat. masters +100 kg oraz Janusz Piechowski z Gdyni wywalczył brąz w kat. 90kg super grand masters. A to dopiero początek mistrzostw. ()

Długo czekaliśmy na ten moment. Prezydent Polskiej Federacji Armwrestlingu jako pierwszy w historii startów Polskiej Kadry wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata.

“Długo czekałem na tą chwilę. Ale w końcu udało się. Mam złoty medal Mistrzostw Świata!” - powiedział w rozmowie telefonicznej Igor Mazurenko.

Do finału Igor wszedł bez żadnej porażki. W finale musiał pokonać przedstawiciela Kirgistanu. I jak sam mówi “dziś wygrana przyszła mi w miarę łatwo. Zobaczymy jednak, jak mi pójdzie jutro w rywalizacji ręki prawej.

Mam nadzieję, że również stanę na najwyższym stopniu podium”. I tego właśnie mu życzymy!

Dobry dzień miał również drugi nasz reprezentant – Janusz Piechowski. Do finału Janusz wszedł z jedną porażką na koncie. Ostatecznie do domu wróci z światowym medalem koloru brązowego.

Przed nami starty Janusza i Igora na rękę prawą oraz starty Joanny Damińskiej (kat. 60kg senior) i Mariusza Podgórskiego (kat. 70kg senior). Trzymamy więc kciuki.

Oczywiście jak tylko redakcja armpowera dostanie zdjęcia oraz więcej informacji z Kazachstanu umieścimy je na naszej stronie.