Ekstremalny Dolny Śląsk >>>

Ekstremalny Dolny Śląsk # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Tego dnia swoją siłę i odwagę pokazało ponad 40 osób z całej Polski. O czym mowa? O IV Mistrzostwach Dolnego Śląska w armwrestlingu ()

Impreza, jak co roku przyciągnęła spore grono zawodników i kibiców. Podczas IV Mistrzostw Dolnego Śląska w armwrestlingu udział wzięli zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, w tym medaliści Mistrzostw i Pucharów Polski, a nawet Mistrzostw Europy. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach OPEN: dzieci do lat 13, amatorów, seniorów do 80 kg, seniorów powyżej 80 kg, kobiet i mężczyzn na lewą rękę.

Jako pierwsza została rozegrana kategoria amator. Tu najlepszym okazał się być Tomasz Jacak, drugie miejsce na podium zajął strongman z klubu Maximus Krosnowice Mariusz Kaleta, trzecie wywalczył Rafał Zajączkowski.

Kolejną rozegraną kategorią była kat. senior do 80 kg. Najlepszy okazał się zawodnik Black Skorpion Przyłęk Kamil Zwardoń, drugie miejsce zajął Dominik Badecki, trzecie wywalczył Cyprian Załoga, także zawodnik Black Skorpion Przyłęk.

W najcięższej kategorii senior powyżej 80 kg niepokonanym okazał się być zawodnik Black Skorpion Przyłęk Rafał Woźny, jeden z najsilniejszych armwlestlerów w Polsce. Jego największym sukcesem jest srebrny i brązowy medal zdobyty na Pucharze Świata Zawodowców Nemiroff World Cup, a także brąz na Mistrzostwach Europy. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Tomasz Pelczar, także zawodnik Black Skorpion Przyłęk. Trzecie miejsce wywalczył radny powiatu ząbkowickiego i aktywny zawodnik Black Skorpion Przyłęk - Wiesław Jabłoński . Jabłoński w tym roku na Mistrzostwach Świata zajął 9. pozycję.

Po kategoriach mężczyzn przyszła pora na kobiety. Pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Black Skorpion Przyłęk Magdalena Fil, drugie - Agnieszka Mucha, trzecie początkująca zawodniczka klubu Paulina Brzezińska.

Po kategorii kobiet rozegrano kategorię dzieci. Tu niepokonany okazał się Jacek Stecyk, medalista tegorocznych Mistrzostw Polski i triumfator wielu turniejów lokalnych. Drugie miejsce zajęła Paulina Brzezińska, trzecie wywalczył Kasjan Ferenc, zeszłoroczny medalista Mistrzostw Polski.

W końcu przyszła pora na kategorię: lewa ręka mężczyzn. Zawodnicy tradycyjnie startowali bez koszulek, co było główną atrakcją dla pań. Podobnie, jak w kategorii senior +80 kg zwyciężył Rafał Woźny, drugie miejsce zajął Tomasz Pelczar, trzecie wywalczył Łukasz Bogusz.

Zawody uatrakcyjniły pokazy zumby i kick-boxingu. Imprezę uświetnił występ zespołuUkeje.

IV Mistrzostwa Dolnego Śląska w armwrestlingu pod hasłem ''Ekstremalna Twierdza IV'', odbyły się 21 września br. w Centrum Handlowym ''Galeria Twierdza Kłodzka''.