Jan Żołciński sędziował w Lublinie >>>

Jan Żołciński sędziował w Lublinie # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Były to III armwrestlingowe zawody w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Do rywalizacji przystąpiło 50 zawodników, w tym 5 uczniów Gimnazjum nr 2. Gościem specjalnym imprezy, a zarazem sędzią głównym zawodów był Jan Żółciński z Warszawy ()

Były to III armwrestlingowe zawody w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Do rywalizacji przystąpiło 50 zawodników, w tym 5 uczniów Gimnazjum nr 2. Gościem specjalnym imprezy, a zarazem sędzią głównym zawodów był Jan Żółciński z Warszawy.

Rywalizowano w 6 kategoriach: men right 65 kg, 75kg, +75 kg, OPEN, men left OPEN, women right OPEN

Każda kategoria była licznie i niespodziewanie mocno obsadzona, szczególnie porównując wydarzenie do ubiegłorocznej edycji.

Kategoria OPEN WOMEN (8 zawodniczek)

Bezapelacyjnie zwyciężyła Patrycja Nowicka (IIa), złota medalistka z ubiegłego roku i zarazem faworytka tej kategorii. Bardzo dobry występ zanotowała Emilia Kokoszkiewicz (Ic), która po zaciętych bojach z rywalkami uplasowała się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajęła przedstawicielka Gimnazjum nr 2 –14 letnia Edyta Modrzewska, która jednak mogła znaleźć się lokatę wyżej nie zasypiając na starcie.

Kategoria 65 kg (14 uczestników)

Zdecydowanie zwyciężył Przemysław Mazurek (IIc), pozostawiając w pokonanym polu Sebastiana Ziółkowskiego (Gimnazjum nr 2) oraz Michała Domańskiego (Ie).

Kategoria 75 kg (10 uczestników)

Tutaj nastąpiła największa niespodzianka, ponieważ pierwsze miejsce zajął niezwykle mocny zawodnik Rafał Siek (IIc), zwyciężając w finale Łukasza Dobrzyńskiego (IIa) i zarazem udanie rewanżując się Łukaszowi za wicemistrzostwo z zeszłego roku. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Kozłowskiemu (IIIa).

Kategoria +75 kg (16 uczestników)

Niepodzielnie w tej kategorii rządził Dawid Capała (IIc), który jako najlżejszy zawodnik (ok. 68 kg) dotarł do finału bez porażki. Tam również nie dał szans Jakubowi Mrozowi (IIa). Trzecią lokatę zajął Michał Juszka vel Pitek (IIIa).

Kategoria MEN LEFT OPEN (24 uczestników)

Bez niespodzianki, po licznych bojach, w finale znaleźli się Łukasz z Dawidem i tym razem lepszy okazał się Dawid (piszę „tym razem”, ponieważ w porównaniu do MP chłopaki zamienili się medalowymi miejscami). Trzecie miejsce zajął Jakub Mróz, który pokazał się z jak najlepszej strony i temu uczniowi należą się bardzo duże brawa za postawę prezentowaną podczas przekroju całego turnieju.

Kategoria MEN RIGHT OPEN (21 uczestników)

Ponownie zwyciężył Dawid Capała, ale trzeba podkreślić, że wyśmienitą formę pokazał powtórnie niezwykle mocny Rafał Siek, przegrywając tylko z Dawidem w eliminacjach oraz finale. Trzecie miejsce zajął Łukasz Dobrzyński.

Atmosferę panującą na zawodach w dużej mierze oddaje relacja filmowa, którą można obejrzeć tu:

Organizatorom po raz pierwszy udało nam się przygotować turniej zapewniając szereg atrakcji towarzyszących, a przede wszystkim goszcząc tak znakomitego gościa, jakim jest Janek Żółciński. Największe wrażenie na uczestnikach turnieju Janek wywarł swoją skromnością, zjednując sobie tym u wszystkich obecnych dużą przychylność; prawie każdy też chciał zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Na terenie XIV liceum zawody zorganizowano po raz trzeci; dwukrotnie o zasięgu szkolnym, raz dla szkół ponadgimnazjalnych. Zaproszonych zostało wiele osób - sponsorów i przedstawicieli patronów medialnych, m.in.

takich firm, jak: OLIMP, HERBALIFE, RESTAURACJA PRZYSTAŃ, PACO, SPORT CLUB.

Zawody zorganizowano przy pomocy specjalistycznego oprogramowania (EAF), dzięki któremu sprawnie poprowadzono rozgrywki.

Po zakończonej rywalizacji nastąpił moment wręczania medali, dyplomów oraz pucharów; po raz pierwszy wręczono puchary medalistom kat. OPEN. Dla najlepszej klasy (IIc) został przeznaczony Puchar Dyrektora Szkoły.

Na wiosnę planowane jest zorganizowanie turnieju dla szkół ponadgimnazjalnych. Jest także rozważana możliwość rozszerzenia zawodów na cały kraj. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże.

III ZAWODY XIV LO W ARMWRESTLINGU O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY odbyły się 12 grudnia 2013 w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Turniej został zorganizowany przez przedstawicieli sekcji siłowania na ręce mieszczącej się w Gimnazjum nr 2.