Błonie STREET SPORTS ARMWRESTLING >>>

Błonie STREET SPORTS ARMWRESTLING # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Prawie 40 zawodników z całego kraju zjechało się do Błonia, żeby powalczyć na prawą i lewą rękę w 14 różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

()

Prawie 40 zawodników z całego kraju zjechało się do Błonia, żeby powalczyć na prawą i lewą rękę w 14 różnych kategoriach wagowych i wiekowych.  Zawody uroczyście otworzył burmistrz miasta Zenon Reszka i stoczył pokazową walkę ze swoim synem nie dając mu najmniejszych szans.

Kategoria OPEN Amator – do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników na lewą rękę i tutaj bezapelacyjnie wygrał Krzysztof Grzegórski, zaraz za nim uplasował się Mariusz Mroczkowski, który zdobył 1 miejsce na prawą rękę nie dając żadnych szans rywalom.

Kategoria OPEN Kobiet – do rywalizacji na prawą i lewą rękę zgłosiły się trzy panie, zwyciężczynią lewej i prawej ręki okazała się Joanna Damińska, dwukrotnie druga była Katarzyna Cieszkowska, a dwa trzecie miejsce zdobyła debiutująca w tej dyscyplinie Anna Czwarnóg, tym bardziej wielkie brawa za odwagę.

Kategoria OPEN Masters – w tej kategorii na lewą i prawą rękę zwycięstwami podzielili się bracia Palczewscy, pokonując klubowych kolegów z Pytona Warszawa, Wojtka Waleśko oraz Wiesława Podgórskiego. Wielkie brawa za rywalizację dla Wojtak i Wiesława, którzy mierzyli się z dużo cięższymi kolegami z klubu.

Kategoria 65 kg – w tej kategorii wystąpiło 2 zawodników, Dominik Gliński oraz Jarosław Kilan. Na obie ręce wygrał Dominik Gliński czując zdecydowany oddech młodego juniora, który rośnie w siłę, stale poprawiając swoje umiejętności. Myślę, że juniorzy na MP 2014 powinni brać się do roboty, gdyż zdecydowanym faworytem kategorii juniorskich będzie Jarosław Kilan.

Kategoria 80 kg – tutaj na obie ręce, bezapelacyjnie wygrał Mariusz Podgórski który na prawą rękę nie dał żadnych szans bardzo szybkiemu zawodnikowi, jakim jest Emil Wojtyra. Mariusz powiedział, że w tym roku idzie na rekord, gdyż mamy dopiero luty, a on już zdążył od początku roku wygrać 5 pucharów na zwodach rangi krajowej i międzynarodowej. Czy wygra w tym roku MP ? Przekonamy się niedługo.

Kategoria + 80 kg – Dwóch reprezentantów z Mławy Michał Węglicki oraz Bartłomiej Zakrzewski podzielili się medalami złotymi i srebrnymi na prawą rękę. 3 miejsce na lewą rękę zdobył Piotr Palczewski, świetny występ na prawą rękę zanotował Grzegorz Gorczyński ulegając tylko wielokrotnemu mistrzowi polski Michałowi Węglickeimu.

Kategoria OPEN – Na obie ręce wygrał Michał Węglicki, drugie miejsce zdobył również na obie ręce Bartłomiej Zakrzewski, 3 miejsce na prawą rękę zdobył Mariusz Podgórski, który rywalizował z dużo cięższymi od siebie zawodnikami, natomiast brąz lewej ręki przypadł Grzegorzowi Gorczyńskiemu.

Konkurencje dodatkowe: podciąganie na drążku, pompki na poręczach, armlifting – do wszystkich konkurencji zgłosiło się kilkunastu zawodników. Największym zainteresowaniem cieszył się armlifting, rozgrywany po raz pierwszy na zawodach w siłowaniu na ręce. Wynikiem 75 kg tę konkurencję wygrał Piotr Palczewski. Zawodnicy bardzo cienili sobie odskocznie od siłowania na ręce i możliwość wzięcia udziału w dodatkowych konkurencjach. Do kalendarza imprez armwrestlingowych na stałe wpisały się trzy powyższe konkurencje. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że w okresie wakacyjnym odbędzie się międzynarodowy turniej w armwrestlingu z połączeniem powyższych konkurencji. Będzie się działo!

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz sędziego Emila Wojtyry za przeprowadzenie zawodów

Gorące podziękowania dla Kamila Kryńskiego za pomoc w sędziowaniu zawodów, dla całego Stowarzyszenia Streets Sport, które było jednym z organizatorów oraz Burmistrz Błonia Zenona Reszki za Patronat Honorowy nad imprezą.

Zawody „Street Sports Armwrestling” pod Patronatem Burmistrza Błonia odbyły się 22 lutego 2014 w Centrum Kultury w Błoniu.