III Powiatowy Turniej w Siłowaniu na Rękę - Stare Miasto 2005 >>>

III Powiatowy Turniej w Siłowaniu na Rękę - Stare Miasto 2005 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

27 listopada br. Gminna Rada Sportu, Ochotnicza Straż Pożarna Stare Miasto oraz przy Klub Sportowy Złoty Tur zorganizował po raz trzeci „Powiatowego Turnieju w siłowaniu na ręce"

Miejscem zawodów była remiza Straży Pożarnej Starego Miasta, a w zawodach wzięło udział 47 sportowców. Ci prawdziwi, „miejscowi siłacze" walczyli w kat. do 70kg, do 90kg i +90kg oraz kat. OPEN kobiet (wystartowało 8 zawodniczek).

W kat. do 70kg najlepszym zawodnikiem został Maciej Stelmaszyk z Bydgoszczy, druga pozycja należała do Piotra Prusaczek z Zlotowych (Gmina Rychwał), natomiast ostatnie, ale równie zaszczytne miejsce trzecie przypadło Grzegorzowi Lasocie z Cząstkowa.

W kat. do 90kg, po ciężkich trudach ostatecznie niezwyciężonym został Sylwester Rezpecki z Gryfic, zaraz za nim uplasował się Tomasz Tański z Sobótki Nowej, a trzecia pozycja przypadła Zbigniewowi Giermazińskiemu.

Najbardziej widowiskowe walki odbyły się w kat. powyżej 90kg gdzie bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajął Maciej Kucza z Zbierska, drugi był Szczepan Widera z Rychwał, a miejsce trzecie przypadło Dariuszowi Nicińskiemu z Dąbroszyna.

Kat. OPEN kobiet początkowo była zdominowana przez Judytę Lasotę z Młynika. Ostatecznie jednak walkę finałowa przegrała z dużo cięższa od siebie Lucyną Kozłowską z Kopydłowa, tym samym zajmując druga lokatę na podium. Miejsce trzecie wywalczyła Justyna Wisniewska z Rumina.

W każdej wadze zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz nagrodami pieniężnymi (I miejsce-100zł, II miejsce-50zł). Nagrodzono również najstarszego i najmłodszego uczestnika z powiatu konińskiego.

A my wszystkim uczestnikom winszujemy udanego startu i liczymy na przyszłoroczne, równie dobre starty, w czwartym z kolei „Powiatowym Turnieju Powiatu Konińskiego".