M. Świata – ocena drugiego dnia walk >>>

M. Świata – ocena drugiego dnia walk # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Drugi dzień zawodów – prawa ręka, juniorzy 18. i 21 był jeszcze bardziej emocjonujący, niż poprzedni. Kibice widzieli i łzy szczęścia, i gorycz porażki, i wiele wspaniałych akcji – od pierwszej do ostatniej walki. ()

Dla nas ważne są miejsca Polaków i w drugim dniu, jak już pisałem, było nieco lepiej.

Dawid Ciesielski w kategorii 55 kg znalazł się niestety na 13 miejscu na 14.

Ale Jacek Stecyk w wadze 65 kg był 8. na 15 rywali.

Teraz uwaga!

Kacper Sinica w kategorii 80 kg, w stawce 16 rywali zajął piąte miejsce!

Kamil – gratulacje!

W grupie wiekowej dziewcząt do lat 18. w kategorii 45 kg – zawodniczka z Uzbekistanu Mukhlis Tursunboeva – powtórzyła wynik i jest Mistrzynią Świata na obie ręce. Wspaniała zawodniczka, gratulacje!

Podwójne mistrzostwo zdobyły też: Gunko Evgeny (Kazachstan), Ayane Takenaka (Japonia) oraz Adel Fazdalova (Rosja).

W kategorii 70 kg finał prawej ręki był również powtórką finały z dnia pierwszego, ale wynik inny. Wygrała Vakonich Mihaela a Korobov Margarita ma srebro które przyjmuje z wielkim płaczem. Przegrała przez dwa pechowe faule i była zrozpaczona.

Kategoria 55 kg wśród zawodników do 18. lat znów Islam Reisov (Kazachstan) i Oraz Bazarow (Kazachstan).

Pojedynek dramatyczny, faule, rozerwania i uchwyt sędziowski. Zwyciężył Oraz Bazarow.

Podwójne złota zdobyli też Valiko Ichkiti (Gruzja) i Davit Dadikyan (Armenia).

W kategorii wiekowej do 21 lat emocje były na bardzo wysokim poziomie.

W wadze do 65 kg Tałgat Aktaev bez problemów doszedł do finału i przez błyskawiczny start wygrał z Rasulom Urusovem dodając kolejny medal do puli Kazachstanu.

Oleg Kaziew w kategorii 70 kg wszedł do finału z jedną porażką i musiał dwa razy pokonać Kayrhanom Shaimiev żeby zdobyć zasłużone złoto.

Kategoria 75 kg była jedną z mocniejszych tego dnia. W finale walczyli Daniel Prokopchuk (Mołdawia) oraz Vladislavs Krasovskis (Łotwa). Daniel w eliminacjach wygrał ale w finale i zawodnik z Łotwy zwyciężył.

W wadze 80 kg na prawą rękę startował Oguzhan Kotsak (Turcja) – obecny Mistrz Europy wśród seniorów. Był oczywistym faworytem i bez porażki wszedł do finału. Jego rywalem w finale był Georgi Tautievu (Rosja). Udało mu się nawiązać walkę, ale niewiarygodna siła rywala była nie do pokonania.