Z trójboju do armwrestlingu – Oleg Tudorean >>>

Z trójboju do armwrestlingu – Oleg Tudorean # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Na minionych Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu – zawodnicy z Mołdawii występowali w niewielkiej liczbie, ale pokazali się doskonale. Oleg Tudorean został mistrzem w kategorii juniorów 21 lat.

()

Oleg niedawno zajmuje się siłowaniem na ręce, ale… to nie jest pierwsza dyscyplina sportu, jaką uprawia.

Oleg: Jestem międzynarodowym mistrzem Mołdawii w armwrestlingu. Uprawiam ten sport dopiero do 2015 roku. Moim trenerem jest Lilian Oprea. Wcześniej uprawiałem trójbój siłowy. Byłem mistrzem kraju w kategorii 75 kg. Na odbywających się u nas Mistrzostwach Świata federacji WDFPF zająłem drugie miejsce w juniorach [do 18 lat], w wadze 75 kg.

Pierwsze moje zawody w armwrestlingu to był komercyjny turniej firmy Boyar. Zająłem na nim piąte miejsce. No i teraz mam w dorobku mistrzostwo Europy w juniorach.

Z racji doświadczenia w trójboju wiem, jak trenować z ciężarami. Ale do tego bardzo ciężko pracuję przy stole.

Droga do medalu w Katowicach była trudna i do finału wszedł z porażką.

Oleg Tudorean: Jestem bardzo zadowolony z rezultatu, nie spodziewałem się złotego medalu. Liczyłem trochę na podium… Najtrudniej było walczyć z Gruzinem - Irakli Zirakashvili.

On był w finale bez porażki, więc stoczyliśmy dwa pojedynki. Wygrałem i wiedziałem już, że warto było przyjechać na te zawody!

Ekipa Mołdawii liczyła jedenastu zawodników. Łącznie zdobyli sześć medali i to jest ich jak do tej pory najlepszy rezultat na M. Europy.

Oleg, będziesz na M. Świata?

Oleg Tudorean: Tak! Wystąpię w kat. 70 kg i jeśli wszystko pójdzie dobrze również w seniorach.

armpower.net: Powodzenia!