„LVIV OPEN CUP 2018” podsumowanie >>>

„LVIV OPEN CUP 2018” podsumowanie # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

23-24 czerwca 2018 we Lwowie odbył się międzynarodowy turniej armwrestlingu „LVIV OPEN CUP 2018” Rozegrano sześć kategorii seniorów mężczyzn i jedną kobiet. Jak wiecie w turnieju wzięła udział skromna reprezentacja Polski a Dariusz Groch wrócił z brązowym medalem. Przeczytajcie relację jednego z organizatorów - na www.ArmGeneration.com ()

Nazar Ivanitsky: W zawodach wystąpiło 130 zawodników z 24 miast Ukrainy i goście z Białorusi i Polski. Walki finałowe zgromadziły pełną salę publiczności, dopingującej swoich ulubieńców. Wysoki poziom sportowy wyznaczyły liczne Gwiazdy zawodowego armwrestlingu, uczestniczące w zawodach. Pula nagród wynosiła rekordowo w tym roku 120 000 UAH (ok. 17 tys. złotych).

Najważniejszym, najgorętszym, najbardziej spektakularnym punktem wieczoru była walka Oleg Zhokh vs Andrey Pushkar na lewą rękę. Najpierw w walce eliminacyjnej Andrey wygrał na faule. W finale Oleg zdołał narzucić swój sposób i w potężnym pojedynku wywalczyć wygraną.

W kategorii absolutnej (open) na prawą, wśród znakomitych rywali nie miał sobie równych Andrey Pushkar i to on zabrał Puchar LVIV OPEN CUP 2018.

Wśród kobiet, w kat. 60 kg. Bez problemu wygrała wielokrotna mistrzyni świata i Europy Victoria Ilyushina z Charkowa. Drugie miejsce zajęła Terpitskaya Tatiana z Białorusi.

W kategorii 63 kg Alexander Balandin z Mariupola zajął pierwsze miejsce, wygrywając trudną walkę z wielokrotnym mistrzem Europy i świata, Dmitrijem Bezkorovainym z Charkowa. Na prawą pierwsze miejsce zdobył Alexander Rassokhin z Żytomierza, drugie miejsce zajął Aleksander Makedonskij z Kijowa.

W kategorii 70 kg na lewą rękę pewnie wygrał, Denis Matyash z Połtawy. Drugie miejsce zajął Chumichev Vladislav z Białorusi.

Na prawą wygrana dla Siergieja Tochinskiego z Tarnopola drugie miejsce zajął Alexander Zayats z Chmielnickiego.

Kategoria 78 kg była najliczniejsza w turnieju, tutaj i jak w poprzednich latach była prawdziwa wojna o nagrody. Na lewą zwycięstwo zdobył obiecujący Roman Sineiko ze Lwowa, który wygrał finał z Romanem Mantyka z Połtawy. Na prawą po spektakularnym pojedynku finałowym na pierwszym miejscu uplasował się Dmitri Melnik z Iwano-Frankiwska, a następnie Victor Mushirovsky z Równego.

SENIOR MEN RIGHT 78KG
1. MELNYK, DMITRO UKRAINE, IVANO-FRANKIVSK
2. MUSHIROVSKY, VIKKOR UKRAINE, RIVNE
3. GROCH, DARIUS POLAND

W kategorii 86 kg Oleg Petrenko wygrał na lewą rękę, Paseka Igor zajął drugie miejsce. Na prawą sytuacja okazała się dokładnie odwrotna - pierwsze miejsce – Igor Paseka Igor, drugie - Petrenko Oleg. Obaj z Tarnopola.

W kategorii 95 kg, na lewą rękę Vadimowi Stetsyuk z Tarnopola nie miał sobie równych. Drugie miejsce przypadło Romanowi Shchudro z Dniepru. Na prawą rękę Rusłan Czerniawski, w interesującym i pełnym napięcia meczu, zwyciężył Vadima i zajął pierwsze miejsce.

Na lewą rękę w plusie – jak już pisałem – sensacyjne zwycięstwo odniósł Oleg Zhokh, drugi był Andrey Pushkar. Pushkar wygrał w walkach na prawą rękę, a drugie miejsce zająl Peter Margarint z Odessy.

Jako organizator serdecznie dziękuję Lwowskiemu Wydziałowi Młodzieży i Sportu oraz wszystkim sponsorom.