Duch starożytności! >>>

Duch starożytności! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Grecja – kolebka sportu! Kalokagatia, grecka filozofia szlachetnego i etycznego postępowania, łącząca piękno z dobrocią, dała początek starożytnemu sportowi. Następnie pierwsze igrzyska olimpijskie, które odbyły się w Grecji w 1896 r., wskrzesiły nowożytny sport. I wtedy wiesz już jakoś to poszło. ()

Planowane na przyszły rok Mistrzostwa Świata IFA w Armwrestlingu odbędą się w Grecji i ja (nie wiem jak Wy?) postrzegam to jako symbol.

Co prawda na starożytnych igrzyskach nie było armwrestlingu...

12 greckich medali!

Reprezentanci Grecji na tegorocznych Mistrzostwach Świata zdobyli dwanaście medali.

Złoto wywalczyli: Ioannis Patsenko; Christos Papadopoulos; Efstathios Iakovidis; Konstantinos Petridis.

Srebro zdobyli: Ilias Petridis; Ioannis Patsenko; Christos Papadopoulos; Efstathios Iakovidis; Dimitrios Filikidis; Konstantinos Petridis.

Brąz: Ilias Petridis; Ioannis Patsenko.

Na 5. miejscu: Efstathios Iakovides; Christos Papadopoulos.

Na 6. miejscu: Konstantinos Petridis; Ioannis Patsenko.

Mówi Dimitris Filikidis:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być gospodarzami Mistrzostw Świata IFA 2024 i dołożymy wszelkich starań, aby wszystko poszło dobrze.

O niedawno zakończonych mistrzostwach:

Pojawienie się naszego kraju w Malezji. Myślę, że było bardzo dobre. W sumie było nas siedmiu zawodników i zdobyliśmy 12 medali. Naszi najmłodsi również brali udział w kategoriach seniorów i odnieśli kilka zwycięstw, a dla nas niespodzianką było zdobycie trzeciego miejsca w kategorii seniorów przez naszego szesnastoletniego sportowca Ioannisa Pantchenko.

O Ioannisie Pantczence:

Urodził się w Grecji w rodzinie Rosjanki i Greka. Na siłownię przyszedł w wieku 12 lat i bardzo spodobał mu się sport, jakim jest armwrestling. Mogę powiedzieć, że jest jednym z najpracowitszych zawodników, bardzo wytrwałym w dążeniu do celu, zaciekle trenuje i realizuje cały plan treningowy, który mu daję, a nawet więcej. Jest uczniem szkoły średniej.