POLACY NA NEMIROFF WORLD CUP 2006 >>>

POLACY NA NEMIROFF WORLD CUP 2006 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Nemiroff World Cup 2006 to niezwykła impreza organizowana pod koniec każdego roku w Polsce. Jest to turniej znany i szanowany na całym świecie, na którym pojawiają się najlepsi zawodnicy Świata w siłowaniu na rękę. Jest to też turniej, podczas którego gwiazdy polskiego armwrestlingu mogą zmierzyć się i wymienić doświadczenia z największymi światowymi sławami naszego sportu.

Tak też było i tym razem. Polska była reprezentowana na Nemiroff World Cup 2006 przez 22 zawodników we wszystkich kategoriach wagowych.

Kategoria 60 kg
W rywalizacji Pań nasz kraj reprezentowały Małgorzata Ostrowska, Walentyna Zaklicka i Aleksandra Zwolak. Nasze dziewczyny, dysponujące nie tylko urodą ale i niesamowitą siłą dzielnie walczyły z przeciwniczkami z innych krajów. Najlepiej wypadła Małgosia, która po wspaniałym występie zajęła 3 miejsce!! Dwa oczka niżej znalazła się Walentyna (5), zaś Ola zajęła 7 miejsce.

Kategoria 63
Dawid Bartosiewicz, Dawid Groch, Tomasz Szewczyk i Tomasz Rucz bronili honoru Polski w tej licznie i silnie obsadzonej kategorii wagowej. Wszyscy nasi zawodnicy wystartowali na miarę swoich możliwości i dali z siebie wszystko, za co ogromnie im dziękujemy. Jednakże na najwyższe słowa uznania zasługuje DAWID BARTOSIEWICZ. Fenomenalny wręcz występ tego młodego zawodnika z Choszczna dał mu w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce!!!! Dawid zostawił w tyle miedzy innymi takie gwiazdy jak Igor Storozhilov (Rosja) czy Aleksandr Balandin z Ukrainy!!
Walki i postawa jaką zaprezentował młodszy z braci Bartosiewiczów rozgrzały emocje wszystkich widzów zgromadzonych w Sali Casinos Poland w Hotelu Hyatt!!
Dawid, gratulacje!!!!

Kategoria 70 kg
Piotr Bartosiewicz, Daniel Gajda, Piotr Kajstura i Dariusz Groch - oto Polscy reprezentanci w 70 kg. Pierwsza trójka zawodników uplasowała się w połowie tabeli, zajmując odpowiednio 6, 7 i 8 miejsce.

Dariusz zaś zamknął listę wyników w tej kategorii wagowej.

Kategoria 78 kg
Piotr Szczerba i Maciej Stelmaszczyk to zawodnicy, których mogliśmy oglądać w rywalizacji kategorii do 78 kg. W klasie, w której walczył między innymi Cetan Gashevski z Bułgarii, Aleksandr Bulenkov i Sergey Piosarkov z Rosji, no i wreszcie Lubomir Jagnesak ze Słowacji, nasi siłacze osiągnęli następujące pozycje: Piotrek uplasował się na 8 miejscu, Maciek zaś na 14.

Kategoria 86 kg
Mariusz Grochowski, Mariusz Lachowicz, Emil Wojtyra i Damian Drogosz zaprezentowali siłę polskich ramion w kategorii do 86 kg. W tej kategorii, od lat uważanej za klasę niepokonanego Rustama Babayeva, najwyższą pozycję wśród naszych zawodników uzyskał Mariusz Grochowski (4), zaraz za nim był Marcin Lachowicz (5). Emil i Damian uplasowali się odpowiednio na pozycjach 10 i 11.

Kategoria 95 kg
W tej kategorii startował m.in. John Brzenk, któremu starali się przeciwstawić Marcin Rurka i Marcin Laskowski, którzy w ostatecznej klasyfikacji uzyskali odpowiednio 6 i 7 miejsce.

Kategoria +95 kg
W kategorii najcięższych zawodników mogliśmy podziwiać występy Sławomira Głowackiego i Przemysława Grzenkowicza (10 i 11 miejsce).

Kategoria OPEN
Mariusz Grochowski stanął do walki również w kategorii OPEN. W konfrontacji z czołowymi zawodnikami z każdej klasy wagowej Mariusz uplasował się na 8 miejscu.

Reprezentanci Polski zmierzyli się na turnieju Nemiroff World Cup z czołówką światowego armwrestlingu. I pomimo tylu wielkich nazwisk walczyli naprawdę dobrze, w niektórych przypadkach wręcz fantastycznie! Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że Polska w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na 3 miejscu, za Rosją i Ukrainą nsa podium. Chcielibyśmy pogratulować i serdecznie podziękować naszym zawodnikom za ich postawę i emocje jakich nam dostarczyli. Trzymamy kciuki i wierzymy, że w następnym roku będzie jeszcze lepiej!