/ Kontakt /

DEBIUTY 2006 >>>

DEBIUTY 2006 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Gdyńskie Centrum Rozrywki Gemini. Klub Ellipse. To właśnie tu byliśmy świadkami „III Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów - Gdynia 2006". Do startu stanęło 70 armwrestlerów z terenu całego kraju. Walczyli oni w sześciu kategoriach męskich; do 63, 70, 78, 86, 95 i powyżej 95 kg oraz jednej kategorii kobiet: Open. Najliczniejszą grupę debiutantów wystawił klub „IRON Starogard Gdański" oraz „OSB BOLO Stare Miasto".

Wśród kobiet, na cztery startujące zawodniczki zwyciężyła zawodniczka z Koleczkowa - Natalia Wiśniewska. Wśród mężczyzn natomiast w kategorii do 63 kg na szesnastu startujących zwyciężył Marcin Roda z Lęborka, który musiał w finale dwukrotnie walczyć z Karolem Piotrzkowskim ze Starogardu Gdańskiego (Marcin bezpośrednio wszedł do finału, przegrał finał i wygrał finał rozstrzygający). W kategorii do 70 kg na dziesięciu uczestników, złotym medalistą bez problemu został Radosław Majek z Gdyni. W najbardziej obleganej kategorii - do 78 kg (wystartowało 19 zawodników) niezwyciężonym został Jakub Kwaśniewski z Gdyni.

Co prawda Jakub od samego początku miał dość mocną konkurencję: Gabriela Wąsika z Gdyni oraz Radosława Staronia z Piław, ale w rezultacie tytuł najlepszego amatora roku 2006 w kat. do 78 kg, po ciężkich walkach powędrował do niego. Nie omieszkam tutaj dodać, że w tej kategorii do walki stanął webmaster armpowera. Na 19 startujących, moim zdaniem zajął dobre, 10 miejsce - nasze gratulacje! W kategorii do 86 kg na dziesięciu uczestników najlepszym okazał się Błażej Szykle z Wejherowa. Natomiast w kategorii do 95 kg na ośmiu startujących złoto zwyciężył Jacek Włuka z Łodzi. W najcięższej kategorii tych mistrzostw - kategorii powyżej 95 kg przy starcie trzech zawodników miejsce pierwsze wywalczył Adam Gołembiewski z Olsztynka.

Z roku na rok uczestników jest coraz więcej. Widać jak „na dłoni", że armwrestling jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Coraz więcej debiutantów- amatorów próbuje swoich sił w profesjonalnych turniejach. A obserwując walki w poszczególnych kategoriach wagowych - to radość wygranej chociaż jednego pojedynku w tych mistrzostwach jest nie do opisania. Według mnie, tego dnia wszyscy sportowcy powinni otrzymać złoty medal. Złoto za udział w „III Mistrzostwach Polski Amatorów". A więc - nasze gratulacje!!!

PS. Zdjęcia z "Debiutów 2006" już w galerii. Wyniki indywidualne - w dziale: Kalendarium 2006