Language
/ Kontakt /

12 MEDALI DLA POLSKI NA OVER THE TOP >>>

12 MEDALI DLA POLSKI NA OVER THE TOP # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

18 września 2010 roku zawodnicy z 14 państw świata zjechali się do Niemiec, by rywalizować w corocznym, międzynarodowym turnieju Over The Top. Wśród nich znalazło się 9 zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy: Sławomir i Emil Szakoła, Rafał Fiołek, Bartosz Dziemidowicz (Szaki Club Żary), Adam Zawadzki, Radosław Sobierajski (Wałbrzych), Andrzej Hymer, Joanna Huszcza (UKS 16 Koszalin) oraz Bartosz Jakubowski (Złoty Orzeł Choszczno).

Rywalizację przy armwrestlingowym stole rozpoczęli juniorzy w kat. OPEN. W tej kategorii wiekowej, na dobry początek niemieckiej rywalizacji Polska Kadra wywalczyła pierwsze 2 medale. Brąz na lewą i srebro na prawą rękę po zaciętych walkach wywalczył Emil Szakoła.

Następnie przyszła kolej na kategorie Seniorskie. W najniższej kategorii – do 65kg Rafał Fiołek po szybkich, zwycięskich walkach eliminacyjnych musiał uznać tylko wyższość gospodarza – reprezentanta Niemiec, ulegając mu dwa razy w finale na rękę lewą i prawą. Tym oto sposobem kolejne dwa srebrne medale powędrowały na konto Polaków.

W kolejnej kategorii męskiej - do 85kg wystartowali trzej polscy armwrestlerzy: Bartosz Jakubowski, Bartosz Dziemidowicz i Radek Sobierajski. Najlepiej z tej rywalizacji wyszedł zawodnik z Choszczna, ostatecznie plasując się w rywalizacji ręki lewej na 5 pozycji. Na rękę prawą niestety nasi zawodnicy zajęli odległe miejsca poza podium.

W kolejnej kategorii – do 95kg rewelacyjnie wystartował Adam Zawadzki, który w rywalizacji ręki lewej nie miał sobie równych i do domu wrócił z medalem koloru złotego. Ciut gorzej poszło mu w rywalizacji reki prawej, gdzie ostatecznie uplasował się na miejscu trzecim.

W najcięższej kategorii wagowej – powyżej 95kg jedyny nasz reprezentant - Sławomir Szakoła po zaciętych walkach na rękę lewą wywalczył brązowy krążek, powiększając tym samym pulę medalowa Polskiej Kadry Armwrestlingu.

Jedyna Kobieta w polskiej drużynie – Joanna Huszcza w kategorii do 75kg w rywalizacji ręki lewej wywalczyła medal koloru brązowego. Był to ósmy z kolei medal dla Polskiej Kadry Armwrestlingu.

W kategorii Masters nasz jedyny reprezentant - Andrzej "Hammer" Hymer, pomimo woli walki, niestety znalazł się poza podium zawodów Over The Top.

Na sam koniec rozegrana została kat. OPEN osób niepełnosprawnych, gdzie polskich barw broniło dwóch zawodników Bartek Jakubowski i Bartek Dziemidowicz. Na rękę lewą w finale polscy armwrestlerzy stoczyli bratobójczy pojedynek o złoto, w którym ostatecznie obronną ręką wyszedł zawodnik z Choszczna. Tym samym Bartek Jakubowski zdobył drugie złoto, a Bartek Dziemidowicz czwarte srebro dla Polaków. Na rękę prawą w walce półfinałowej zawodnik z Żar musiał uznać wyższość francuskiego zawodnika, na którego w finale czekał już zawodnik z Choszczna. Bartosz Jakubowski wygrywając w finale z mistrzem Francji zdobył kolejne złoto, a Bartosz Dziemidowicz dorzucił piąty brąz dla naszej ekipy.

„Łącznie w medalowej biało-czerwonej puli znalazło się 12 medali: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. Nie ma co ukrywać, że po raz kolejny pokazaliśmy na turnieju międzynarodowym, na co tak naprawdę stać polskich zawodników”powiedział po powrocie Bartek Jakubowski, mówiąc dalej  - „Jeżeli chodzi o nasze spostrzeżenia, to praca sędziów pozostawiała wiele do życzenia, niejednokrotnie wypaczali wyniki walk na korzyść Niemieckich zawodników, czy to w walkach eliminacyjnych, czy juz w finałowych. A sama oprawa zawodów miała wiele do życzenia. W Polsce na lokalnych rywalizacjach nie raz bywała i bywa na wyższym poziomie, niż ta w Niemczech. Reasumując wracaliśmy z Over The Top z mieszanymi uczuciami. Co prawda przywieźliśmy medale, ale pozostał pewien niedosyt. Miejmy nadzieję, że za rok w Wolfsburgu gdzie będzie odbywał się kolejny Over The Top będzie zupełnie inaczej”.