16 KOSZALIN - ZWYCIĘSTWO GRUPOWE NA MP 2007 >>>

16 KOSZALIN - ZWYCIĘSTWO GRUPOWE NA MP 2007 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w Wołominie do startu mogli stanąć jedynie zawodnicy posiadający licencję klubową, a było ich aż 198. Już od pierwszego dnia mistrzostw na dobre rozpoczęła się więc rywalizacja drużynowa. Każdy startujący sportowiec mógł dla swojego klubu zdobyć cenne punkty do klasyfikacji drużynowej (punkty do miejsca szóstego). O tytuł: Drużynowego Mistrza Polski walczyły dwadzieścia cztery kluby. A rywalizacja naprawdę była zacięta.

Zeszłoroczny obrońca tytułu: Złoty Tur Gdynia tym razem miał "niezły orzech do zgryzienia". Do wyścigu o główny puchar stanęła dość liczna drużyna z Koszalina, Jaworzna, Żarów, Bydgoszczy, Choszczna, Piaseczna, czy gospodarza mistrzostw - Wołomina.

W rezultacie jednak główny puchar drużynowy, z dwudziestoma pięcioma startującymi zawodnikami wywalczył Uczniowski Klub Sportowy "16 Koszalin" z trenerem, Jarosławem Zwolakiem na czele. Dopiero miejsce drugie na podium powędrowało do zeszłorocznego obrońcy - Uczniowskiego Klubu Sportowego "Złoty Tur Gdynia" i trenera Andrzeja Głąbały. Miejsce trzecie wywalczył Mariusz Grochowski i jego team- MCKiS Tytan Jaworzno.