/ Kontakt /

17 EURO MEDALI DLA POLSKI >>>

17 EURO MEDALI DLA POLSKI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Był to największy sukces Polskiej Reprezentacji w historii rywalizacji europejskiej, a nawet i światowej. 17 medali dla Polski na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Bułgarii. Polscy siłacze na rękę do kraju wrócili z 7 srebrnymi oraz 10 brązowymi europejskimi krążkami. Takim właśnie wynikiem może pochwalić się ostatecznie 47 osobowa Kadar Polski w rywalizacji z najlepszą, europejską czołówką armwrestlingową. Jeszcze nigdy polscy armwrestlerzy nie osiągnęli takiego, dobrego wyniku. Bardzo dobre starty naszych zawodników sprawiły, że w klasyfikacji ogólnej uplasowaliśmy się na dobrym, czwartym miejscu, wyprzedzając nawet organizatorów mistrzostw – Bułgarską Reprezentację Armwrestlingu, a w klasyfikacji juniorów zdobyliśmy 3 miejsce na podium.

Na sukces przyczynili się zarówno juniorzy (6 medali), seniorzy (4 medale), osoby niepełnosprawne (2 medale), jak i mastersi oraz grand mastersi (5 medali). Do tego wielu naszych reprezentantów, w klasyfikacji generalnej, czy to prawej, czy lewej ręki uplasowali się na dobrych, punktowanych miejscach tuż za podium.

Na tegoroczne Euro 2009 zgłosiło się 465 zawodników z 24 europejskich krajów. Dzień pierwszy (03 czerwca) to rywalizacja ręki lewej w 14 kategoriach juniorskich, 6 osób niepełnosprawnych, 9 mastersów oraz 3 grand masterów kobiet i mężczyzn. Dzień następny to już zmagania w tych samych kategoriach, z tymże ręki prawej. Kolejna dwa dni mistrzostw to rywalizacja seniorów (5 czerwca ręka lewa, 6 czerwca ręka prawa). Polska w sumie zdobyła 17 europejskich krążków.