A.GŁOWIŃSKI I K. BANACH - NAJSILNIEJSI NA POMORZU ROKU 2007 >>>

A.GŁOWIŃSKI I K. BANACH - NAJSILNIEJSI NA POMORZU ROKU 2007 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Kategoria Open. Najbardziej prestiżowa kategoria VI Mistrzostw Pomorza. Wyłonienie najsilniejszego z najsilniejszych na Pomorzu roku 2007. Tutaj do startu stanęli najlepsi. A poszczególne walki były imponujące. Było więc na co popatrzeć.

W kategorii open kobiet do rywalizacji stanęło pięć armwrestlerek: Zwolak Aleksandra z Koszalina, Lewandowska Aleksandra z Gdyni, Banach Katarzyna z Koszalina, Staroń Natalia (niezrzeszona) oraz Bebich Natalia z Koszalina.

Po burzliwej rywalizacji podium należało jednak do dwóch zawodniczek z UKS 16 Koszalin: miejsce pierwsze bezapelacyjnie wygrała Katarzyna Banach, miejsce trzecie Aleksandra Zwolak oraz jednej zawodniczki z UKS Złoty Tur Gdynia: miejsce drugie Lewandowska Aleksandra. Od samego początku widać było, że złota medalistka tej kategorii miała niesamowitą przewagę nad swoimi rywalkami.

Słusznie więc Katarzyna Banach otrzymuje tytuł najsilniejszej na Pomorzu roku 2007.

Natomiast w kategorii open mężczyzn do startu stanęło 14 zawodników. Faworytem oczywiście był zwycięzca kategorii +95 - Artur Głowiński z Choszczna, który bez problemu pokonał swoich rywali i wywalczył główne trofeum mistrzostw. Jego największymi rywalami byli: klubowy kolega - Piotr Bartosiewicz, Stanisław Kwidziński z Pruszcza Gdańskiego oraz Mariusz Grochowski z Jaworzna.

W rezultacie bardzo dobrze wystartował Piotr Bartosiewicz, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugiej lokacie. Miejsce trzecie przypadło zawodnikowi z Pruszcza Gdańskiego. Natomiast Mariusz Grochowski uplasował się daleko poza podium - na miejscu siódmym. Miłym zaskoczeniem był dobry start Roberta Leszko z Klubu Herakles, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu czwartym. Nasze gratulacje!