ARMWRESTLING WORLD CUP FOR DISABLED - Polacy z medalami >>>

ARMWRESTLING WORLD CUP FOR DISABLED - Polacy z medalami # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Trzy medale pierwszego dnia zdobyli Polacy na ARMWRESTLING WORLD CUP FOR DISABLED w Rumi. Na prawą rękę zgromadzili cztery krążki. ()

W kategorii JUNIOR18 MEN LEFT ARM2 55KG Dawid Łapa zdobył złoto. Także złoty medal do domu przywiezie Maciej Gralak, który zajął pierwsze miejsce w kat. SENIOR MEN LEFT ARM2 60KG.

Byłem dobrze przygotowany, na każdą ewentualność; siłowo bardzo dokładnie – mówi Maciej. - Jedyne, co mogło mnie zaskoczyć, to szybkość i technika moich przeciwników. Rosjanie znani są z wysokiego poziomu siłowania na rękę, ale czułem się dobrze i wiedziałem, że dam radę.

W tej samej kategorii, ale na 4 miejscu uplasował się dotychczasowy konkurent Maćka - Patryk Weterle. Słaby wynik Zwierzak tłumaczy kontuzją.

W kat. SENIOR MEN LEFT ARM2 90KG wystartował Dariusz Rybarczyk. Był to jego armwrestlingowy debiut. Rumianin zajął 5 miejsce.

Jestem przeszczęśliwy – twierdzi jednak Darek. - Sama możliwość udziału w zawodach jest dla mnie dużą nobilitacją i motywuje mnie do większej pracy nad sobą zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Uprawianie sportu jest swojego rodzaju rehabilitacją dla osoby niepełnosprawnej. Widzę w tym sens i czuję, że siłowanie na rękę jest tym sportem, który chciałbym uprawiać.

Darek Rybarczyk jest nie tylko zawodnikiem, ale wraz z Aleksandrem Koy z fundacji For Dream również współorganizatorem zawodów dla niepełnosprawnych. To również debiut Darka w organizacji turniejów.

Niepełnosprawność to nie koniec świata – twierdzi Rybarczyk.

– Każdy niepełnosprawny może znaleźć sposób na życie, np. poprzez sport, taki jak armwrestling. Przykładem tego są osoby biorące udział w tych zawodach.

Zawodnik Złotego Tura Konrad Krawczuk w kat. SENIOR MEN LEFT ARM2 +90KG zajął dopiero 6 miejsce. Za to Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN LEFT ARM2 65KG wywalczyła srebro.

Jestem bardzo szczęśliwa, ale troszeczkę sobą zawiedziona – mówi Turzyniecka. - Wiem, że stać mnie na więcej, co udowodniłam drugiego dnia zawodów wygrywając w eliminacjach z Rosjanką na prawą rękę. Poziom naszej kadry był bardzo wysoki. Na 7 zawodników 3 medale o czymś świadczą. Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie armwrestlingowej z Mazurenko Armwrestling Promotion za za pomoc w przyjeździe na zawody. Im dedykuję swoje zwycięstwa.

Drugi dzień zawodów przyniósł Polakom 4 medale.

Dawid łapa powtórzył swój sukces z poniedziałku i zdobył złoto na prawą rękę w kat. JUNIOR18 MEN RIGHT ARM2 55KG.

W kat. SENIOR MEN RIGHT ARM2 60KG Maciej Gralak również zdobył złoto. To jego drugi złoty medal na tych zawodach. Złotymi medalistkami zostały także Sonia Turzyniecka w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 65KG oraz Maria Juroszek w kat. SENIOR WOMEN RIGHT ARM2 +65KG. Patryk Weterle (SENIOR MEN RIGHT ARM2 60KG), Konrad Krawczuk (SENIOR MEN RIGHT ARM2 +90KG ) oraz Dariusz Rybarczyk (SENIOR MEN RIGHT ARM2 90KG ) zajęli 6 miejsce.

W wynikach drużynowych zajęliśmy 2 miejsce.