Language
/ Kontakt /

Armwrestlingowe zawody w Sieradzu, czyli pierwsze koty za płoty! >>>

Armwrestlingowe zawody w Sieradzu, czyli pierwsze koty za płoty! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Ponad dwudziestu uczestników zgłosiło chęć spróbowania swoich możliwości w siłowaniu na ręce. W centralnym miejscu Sieradza, tuż przy fontannie, odbyły się pierwsze w historii miasta zawody w armwrestlingu ()

To było pierwsze tego typu wydarzenie w Sieradzu. Armwrestlingowe zawody przyciągnęły zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Do udziału zgłosiło się 25 uczestników i uczestniczek. Kibice dość szybko zapoznali się z zasadami armwrestlingu i zawodnicy mogli liczyć na gorący doping.

Startowano w kilku kategoriach open: dzieci do 14 lat, młodzieży do 18 lat, seniorów i kobiet.

Wśród pań najsilniejsza okazała się Bogumiła Krana, zaraz po niej uplasowała się jej siostra Halina Klimas; trzecie miejsce wywalczyła Karolina Zakrzewska.

W kategorii dzieci dzielnie walczyły dziewczynki, jednak podium zdominowali chłopcy. Pierwszy był Mateusz Piniarski, drugi Maciej Cieślak, trzecie miejsce wywalczył Marian Makota.

W kategorii młodzieżowej pierwszy był Matusiak Mariusz, drugi Ernest Jakiel, trzecie miejsce przypadło Sławkowi Śliwińskiemu.

Najliczniej obsadzona kategoria należała do mężczyzn, w której wśród dziesięciu uczestników bez najmniejszych problemów konkurencję dosłownie zmiażdżył Piotr Matusiak.

Drugie miejsce zdobył Łukasz Przyk, natomiast trzecią pozycję zajął Marcin Jaworski.

Wszyscy uczestnicy zawodów – mieszkańcy Sieradza i okolic – otrzymali medale i puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Pomysłodawcą imprezy był Ryszard Perka, założyciel Zarządu Sieradzkiego Stowarzyszenia Sportowego „WSPÓLNOTA”, założyciel i członek Zarządu Osiedlowej Wspólnoty Mieszkaniowej, a jednocześnie radny Rady Miejskiej w Sieradzu. To również Ryszard Perka wyszedł z inicjatywą, aby złotymi medalami uhonorować każdego, bez względu na zajęte w zawodach miejsce. Równe traktowanie jest już tradycją podczas sportowych imprez odbywających się w Sieradzu.

I Sieradzkie Zawody w Armwrestlingu odbyły się 8 września 2013 r. Sędziował jedenastokrotny mistrz Polski w armwrestlingu Mariusz Grochowski, w roli konferansjera i sekretarza zawodów wystąpił ośmiokrotny mistrz Polski w armwrestlingu Tomasz Szewczyk. Patronat nad imprezą objął prezydent Sieradza Jacek Walczak.