BANACH NAJLEPSZA W II KOLEJCE >>>

BANACH NAJLEPSZA W II KOLEJCE # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Katarzyna Banach z Koszalina najlepsza w drugiej kolejce ligowej „Polskiej Ligi Armwrestlingu – Professional FitMax League 2008”. Co prawda w pierwszej kolejce ligowej ex aequo z Beatą Stelmaszczuk z Lublina uplasowała się na miejscu pierwszym, tym razem w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni (23 lutego br.) pokazała, że zasługuje na tytuł najsilniejszej polskiej armwrestlerki roku 2007 (tytuł zdobyty na Pucharze Polski – Rumia 2007). Wygrywając wszystkie pojedynki na lewą i i prawie wszystkie na prawą (przegrała z Małgorzatą Ostrowską) uplasowała się na dobrym pierwszym miejscu. Jej główna rywalka – Beata Stelmaszczuk przegrała z Kasią oba bezpośrednie pojedynki, kończąc rywalizację na drugiej lokacie z trzy punktową startą do Kasi. Znów dobrze wystartowała Małgorzata Ostrowska z Strzegomia, po raz kolejny uplasowała się na miejscu trzecim (na lewą przegrała z Banach i Stelmaszczuk, na prawą natomiast tylko z zawodniczką z Paco Lublin).

Dobry start zaliczyła tez Daria Kowanda z Koszalina. W końcowej klasyfikacji uplasowała się na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej. Wyrównany start miały ostatnie, trzy zawodniczki drugiej kolejki ligowej. Aleksandra Zwolak z Koszalina, Bożena Cichopek z Jaworzna oraz debiutantka – Natalia Staroń Bydgoszczy. Zdobyły one tą samą ilość punktów, kończąc zmagania (po kolei) na ostatnich trzech miejscach w klasyfikacji generalnej.

Jak na dłoni widać, że liderkami kategorii kobiet są: Katarzyna Banch, Beata Stelmaszczuk i Małgorzata Ostrowska. To właśnie te armwrestlerki tworzą czołówkę kategorii do 60 kg kobiet. Pozostałe rywalki ligowe niestety mają dość znaczną różnice punktową, nie do odrobienia w ostatniej,  finałowej kolejce ligowej. A która z tych trzech liderek zajmie złote, srebrne i brązowe miejsce medalowe okaże się już 15 marca 2008 roku.