Czas wejść na Galerię! >>>

Czas wejść na Galerię! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Lublin „VENUS ŚWIDNIK OPEN CUP” – udane zawody! Odbyły się po raz kolejny, ale pierwszy raz na taką skalę. Sponsorem nagród finansowych była Galeria Venus. ()

Zawody zorganizował słynny praktycznie w każdej „mocnej” dyscyplinie, klub PACO, który również ufundował nagrody rzeczowe. Sobota, 22 września – była pełna emocji. Sekcja Armwrestlingu z lubelskiego PACO miała już doświadczenie w imprezach siłowania się na rękę, ale na skalę lokalną, festyny, zawody szkolne. Teraz postanowili wyjść na zewnątrz i to od razu w miejsce oblegane przez mieszkańców, Galerię Venus. Zawodnicy dopisali i do stołu podeszło w sumie trzy zawodniczki i 33 zawodników.

Sędziowano na zmianę, choć najwięcej czasu przy stole spędził Dariusz Groch. Gdy on wychodził do walki jako zawodnik – rolę arbitrów pełnili Dariusz Wiśniewski i Grzegorz Łasocha, a następnie zawodnicy z Warszawy.

Trzeba specjalnie podkreślić udział klubu PYTON Warszawa, udział liczny i skuteczny, bo w klasyfikacji klubów zajęli pierwsze miejsce (87 punktów) przed gospodarzami (46 p) i WIKING Nisko (21 p).

0f8ddc_lublin-2012-03.jpgJak było?

Nie było zbyt wielu chętnych do wygranej w 70 kg juniorów. Wygrał Dawid Capała przed Łukaszem Dobrzyńskim (obaj z PACO). Zyskały na tym panie, bo organizatorzy postanowili przenieść nagrodę za trzecie miejsce w tej kategorii na kategorię open Pań. W ten sposób kwota nagrody przypadła zawodniczce z PACO - Katarzynie Drwal. Kolejne miejsca zajęły również panie z Lublina: Karolina Cichowlas – miejsce II oraz Olga Winiarska – miejsce III.

W kategorii OPEN juniorów już mieliśmy przedsmak tego, co dziać się miało później w seniorach. Walczyło 7 zawodników, a niektóre pojedynki były pełne emocji, a ich rozstrzygnięcia nieraz zaskakujące. Za przykład mogą służyć boje pomiędzy Piotrem Radzikiem z Niska, a Bartłomiejem Bieleckim z Lublina. Pierwsze starcie dość szybko na swoją korzyść zakończył Bartek, ale już w kolejnej rundzie był zmuszony po ciężkiej walce uznać wyższość rywala.

Bezkonkurencyjny okazał się junior z Bielska Białej – Marek Monachowicz, który bez większego wysiłku i bez porażki uplasował się na pierwszym miejscu. Drugie przypadło Piotrkowi, a trzecie Bartkowi.

36ec5f_lublin-2012-01.jpgSeniorzy

W kategorii 70 kg prawej ręki, bez problemów zwyciężył wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Dariusz Wiśniewski, drugie miejsce pozostawiając niezwykle walecznemu Danielowi Cichowlasowi (PACO). Brązowy medal przypadł Damianowi Musiałowi z K.S. WILK DĄBROWA ZIELONA.

W kategorii 85 kg (10 zawodników) cienia szans nie pozostawił rywalom multi medalista MP oraz aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy - Mariusz Podgórski (PYTON WARSZAWA), któremu jedynie klubowy kolega – Tomasz Sypniewski próbował stawić opór. Koronna technika Dariusza Grocha – top roll –zapewniła mu III miejsce.

c13bd5_lublin-2012-02.jpgOPEN

Najwięcej czasu i emocji dały widzom obie kategorie OPEN. Zarówno na prawą jak i lewą rękę bez żadnych problemów zwyciężył faworyt imprezy – aktualny Mistrz Polski w kategorii +110 kg – Jan Żółciński z klubu PYTON WARSZAWA. W kategorii prawej ręki (14 zawodników) trochę niespodziewanie miejsce drugie przypadło Patrykowi Szymaniakowi z Warszawy. Trzecią lokatę zajął Mariusz Podgórski. Z kolei na rękę lewą (19 zawodników) srebro zdobył Mariusz Podgórski, a brąz ponownie jak w kat. 85 kg – Dariusz Groch.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy stanęli na podium – otrzymali solidne (jak na realia naszego sportu) nagrody, wszyscy uczestnicy podkreślali dobrą organizację i miłą atmosferę.

Jako współorganizator chciałbym przy tej okazji pogratulować ekipie Mazurenko Armwrestling Promotion za opracowanie programu do rozgrywania zawodów. Myślę, że każdy klub, który organizuje turnieje armwrestlingowe powinien zaopatrzyć się w taką pomoc, a wręcz powinno stać się standardem korzystanie z takiego udogodnienia na zawodach różnego szczebla.

Wyniki: w dziale Kalendarium naszej strony.

Relacja: Grzegorz Łasocha