D BARTOSIEWICZ NAJLEPSZY NA PRAWĄ >>>

D BARTOSIEWICZ NAJLEPSZY NA PRAWĄ  # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

17 lipca 2010 roku w znanym chyba wszystkim bułgarskim kurorcie Słoneczny Brzeg odbyła się IV (kategoria do 86kg) oraz V (powyżej 86kg) edycja Bułgarskiej Ligi Zawodowej, w której na specjalne zaproszenie międzynarodowej, zawodowej organizacji Proffesional Armwrestling League udział wziął czołowy reprezentant Polski – Dawid Bartosiewicz z Choszczna.

Początkowo na bułgarską ligę miało pojechać dwóch naszych reprezentantów – Dariusz Muszczak z Myszkowa oraz wspomniany wyżej Dawid Bartosiewicz. Ostatecznie polskich barw narodowych bronił tylko reprezentant UKS Złoty Orzeł Choszczno. Dariusz z nagłych przyczyn osobistych nagle odwołał bułgarski start.

O godzinie 10:30 bułgarskiego czasu w hotelu „Chaika Beach” w Bułgarii rozpoczęła się IV edycja Bułgarskiej Ligi Zawodowej, czyli rywalizacja kategorii Dawida do 86kg. Ośmiu zawodników (reprezentanci Bułgarii, Rumuni oraz oczywiście jeden Polak) rywalizowało w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę.

Dawid dysponując niesamowitą formą sportową wygrał rywalizacje ręki prawej, natomiast na rękę lewą doznając kontuzji musiał często uznawać wyższość innych zawodników, co ostatecznie uplasowało go na miejscu siódmym tej edycji ligi. A szkoda. Gdyby nie nagła kontuzja ręki lewej, kto wie, czy Dawid nie zakończył by rywalizację na miejscu 1!

IV edycję ligi w kategorii do 86 kg ostatecznie wygrał Stefan Langarov z Bułgarii (219 pkt.). Miejsce drugie przypadło innemu Bułgarowi - Plament Dimitrov (189 pkt). Trzecie miejsce na podium wywalczył Rumun Daniel “Plumber” Andronache (zdobył również 189 pkt.). Dawid Bartosiewicz z Polski, tak jak wspomniałem wcześniej zakończył rywalizację na miejscu siódmym z 174 punktami na koncie.

Tego samego dnia o godz. 13:30 odbyła się również V edycja Bułgarskiej Ligi, z tym, że w kategorii +86kg. Tak samo jak w poprzedniej kategorii ośmiu zawodników walczyło o cenne punkty w systemie każdy z każdym na lewą i prawa rękę. Tutaj najlepszy z najlepszych okazał się bułgarski zawodnik Krasimir Kostadinov (238 pkt.). Miejsce drugie należało do Mistrza Europy - Ion Pushkashu z Rumuni (207 pkt.). Miejsce trzecie natomiast wywalczył Georgi Cvetkov z Bułgarii (189 pkt.).