DEBIUTY 2007 >>>

DEBIUTY 2007 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W dniu 28 października br. w sali kinowej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się coroczne, czwarte z kolei "Mistrzostwa Polski Amatorów w Armwrestlingu", czyli Debiuty 2007. Organizatorem był Przemysław Gajdowicz wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury. Piecze z ramienia FAP sprawował Mariusz Grochowski z Jaworzna.

Całe mistrzostwa przebiegały w gorącej atmosferze, a oprócz amatorów siłowania na ręce pojawiło się kilku znanych nam dobrze zawodników, którzy oczywiście nie przyjechali rywalizować, lecz w roli opiekuna i trenera przyszłych adeptów armwrestlingu. Takim zawodnikiem był np. Mariusz Zawada, czy Mariusz Grochowski. Zawody rozgrywane były na rękę prawą w ośmiu kategoriach wagowych (mężczyźni do 63 kg, 70 kg, 78 kg, 86 kg, 95 kg, +95 kg, OPEN oraz kobiety OPEN).

W najniższej kategorii męskiej - do 63 kg - zwyciężył Karol Bąba. Miejsce drugie zajął mateusz Kępka z Jaworzna, a trzecie klubowy kolega - Damian Kuśnierczyk.

W kolejnej kategorii - do 70 kg - bezkonkurencyjny był Adam Pocztowski z Jaworzna. Tuż za nim uplasował się Denis Klapiec z Rydułtowy. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Łukasz Bogusz z Przyłęka.

Natomiast w kategorii do 78 kg zwyciężył Artur Krok z Zakopanego. Drugi na podium był Wojciech Piętak z Jaworzna, a trzeci - Natan Kajdas również z Jaworzna.

Niestety w kolejnej kategorii męskiej - do 86 kg - żaden z zawodników nie zdecydował się na start.

Ale za to w kategorii do 95 kg rywalizacji nie było końca. Obronną ręką w tej kategorii wyszedł Tomasz Pelcer, w klasyfikacji generalnej zdobywając pierwsze miejsce. Miejsce drugie wywalczył Wojciech Szpringiem z Przyłęka, a trzecie Rafał Krawczyk z Wodzisławia.

W najcięższej kategorii męskiej - powyżej 95 kg - niepokonanym został Mariusz Zabawa z Katowic. Była to najbardziej obstawiana kategoria wagowa mistrzostw. Tuż za nim uplasował się Łukasz Grzelak z Będzina. A miejsce trzecie zajął Jerzy Kwiatkowski z Zakopanego.

Cała rywalizacja amatorów zakończyła się efektownymi walkami w kategorii Open. Wśród kobiet zwyciężyła niesamowicie silna Marlena Wawrzyniak z Grudziądza (miejsce drugie - Marta Opalińska również z Grudziądza, a miejsce trzecie - Elżbieta Walasek z Lublina).

Natomiast wśród mężczyzn znów zatryumfował Mariusz Zabawa z Katowic. Miejsce drugie wywalczył Tomasz Pelecar, a trzecie Łukasz Grzelak.

Gratulujemy odwagi wszystkim zawodnikom startujących w tych niecodziennych zmaganiach armwrestlingowych. A szczególne gratulacje przesyłamy wszystkim medalistom w poszczególnych kategoriach wagowych. Kolejne mistrzostwa już za rok.