FINAŁ KAT 95 KG DOBRY START FORMELI >>>

FINAŁ KAT 95 KG DOBRY START FORMELI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Kategorię do 95 kg mężczyzn bez problemu, a nawet śmiem twierdzić bez potu na czole wywalczył Lucjan Fudała z Jaworzna. Przez wszystkie trzy kolejki ligowe zdobył komplet zwycięstw, co w klasyfikacji generalnej dało mu mocne, pierwsze miejsce. Natomiast niespodziewanie miejsce drugie przypadło Marcinowi Formeli z Kartuz (w trzeciej kolejce przegrał tylko dwa pojedynki: na lewą i prawą rękę z Lucjanem). Co prawda, po dwóch kolejkach ligowych faworytem miejsca drugiego był Krzysztof Kubiak z Gdańska, ale niezbyt dobry start w finale (przegrał aż sześć pojedynków) w klasyfikacji generalnej trzech kolejek dało mu ex aequo miejsce drugie z Marcinem. Przegrał jednak minimalną wagą ciała (przez sumę wag trzech kolejek ważył zaledwie 100 gram więcej niż Marcin), co w rezultacie uplasowało go na miejscu trzecim. No cóż? Ostatni, finałowa kolejka miała rozstrzygnąć wszystko. I rozstrzygnęła. Szkoda tylko, że zarówno w tej kategorii, jak i poprzedniej (do 86 kg mężczyzn) o miejscach medalowych decydowała waga ciała.

Biorąc pod uwagę małe doświadczenie w startach (raptem dwa lata) dobrze wystartował Grzegorz Nowak z Gdyni. Ten młody, osiemnastoletni zawodnik w klasyfikacji generalnej trzech kolejek uplasował się na miejscu czwartym. Patrząc przez pryzmat wszystkich kolejek ligowych stwierdzam, że Grzegorzowi w wielu przypadkach zabrakło doświadczenia i praktyki przy zawodowym stole.