FIT MAX LEAGUE KAT. 2007 - II KOLEJKA >>>

FIT MAX LEAGUE KAT. 2007 - II KOLEJKA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W sobotę (17 lutego br.) odbyła się po raz kolejny Polska Liga Armwrestlingu "Professional Fit Max League 2007’. Była to druga z trzech odsłona kategorii lekkich. Tego dnia, w Gdyńskim Centrum Rozrywki Gemini do rywalizacji ligowej stanęło ośmiu zawodników w kategorii do 63 kg, 70 kg, 78 kg oraz osiem armwrestlerek w kategorii do 60 kg. Wszyscy zawodnicy, jak zwykle walczyli w systemie każdy z każdym na lewą i prawa rękę.

Podobnie jak w I kolejce ligi, tak i teraz, w kategoriach lekkich byliśmy świadkami roszad w klasyfikacji końcowej lewej i prawej ręki. Po raz kolejny wszyscy zawodnicy pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani do kolejnych walk ligowych.

W kategorii do 63 kg, zwyciężając wszystkie pojedynki na rękę lewą oraz przegrywając tylko jeden pojedynek na rękę prawą, tryumfował Chrystian Rieger z Gdyni.

W kategorii trochę cięższej - do 70 kg, lider pierwszej kolejki - Daniel Gajda z Gdyni musiał ustąpić miejsca Piotrowi Kajsturze z Jaworzna. Daniel w klasyfikacji ogólnej przegrywając z Piotrkiem jednym punktem musiał zadowolić się pozycją wice lidera.

W najcięższej kategorii wagowej tego dnia - do 78 kg zwycięzca znów okazał się Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Piotrek, podobnie jak w pierwszej kolejce Ligii, wygrał ze swoim największym rywalem- Zbigniewem Chmielewskim wagą ciała. Obaj zawodnicy bowiem w klasyfikacji ogólnej wywalczyli taką sama ilość punktów.

W ostatniej kategorii tej kolejki, kategorii do 60 kg kobiet absolutną zwyciężczynią została Katarzyna Banach z Koszalina. Tutaj do nieudanych startów możemy zaliczyć poczynania Beaty Stemaszczuk z Lublina, która w rezultacie zajęła w klasyfikacji ogólnej miejsce trzecie na podium (przypomnę, że Beata z pierwszej kolejce ligi wygrała wszystkie pojedynki, natomiast w tej kolejce przegrała aż dwa na lewą i dwa na prawą rękę).

Wyścig o miejsce pierwsze zaczął się na dobre - trzecia kolejka (finał ) już 03 marca 2007. A przed nami starty drugiej kolejki kategorii ciężkich: do 86 kg, 95 kg oraz powyżej 95 kg. Już w przyszła sobotę (24 lutego) znów będziemy świadkami zmagań ligowych. Dodatkową atrakcją dla miłośników siłowania na ręce będzie "Gala Armwrestlingu Zawodowego", gdzie w dwóch, sześciorundowych pojedynkach organizacji PAL zmierzą zawodnicy międzynarodowego formatu: Ruslan Babayev z Ukrainy vs Alexander Bulenkov z Rosji oraz starszy brat - Rustam Babayev vs Stojan Golemanov z Bułgarii.

Przypomnę: Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. Start ligi godzina 11.00. Gala Armwrestlingu godz. 17.30. Wstęp wolny.