Gimnazjalisci też mają swoje zawody! >>>

Gimnazjalisci też mają swoje zawody! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Gimnazjaliści z Lublina to zatwardziali armwrestlerzy. Armwrestlingowe zawody zorganizowali już po raz czwarty ()

To były już IV szkolne zawody w armwrestlingu dla klas pierwszych gimnazjalnych, a dokładnie rocznika 2000.

Jako pierwsi przystąpili do boju chłopcy w kategorii do 45 kg (5 zawodników).

Tu bezkonkurencyjny okazał się Kamil Kłębokowski (Id), który z łatwością zwyciężył we wszystkich pojedynkach. Warto jednak podkreślić, że Kamil trenuje armwrestling od czerwca i jego przewaga techniczna i siłowa była wyraźna. Miejsce drugie zajął Marcin Mrozowicz (Id), a trzecie - Marek Królik (Ia).

Kolejną rozegraną kategorią była OPEN dziewcząt - ręka prawa (3 uczestniczki), którą bezapelacyjne zdominowała Weronika Olszewska (Ic). Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem Weronika regularnie od czerwca uczęszcza na treningi siłowania na ręce do naszej sekcji i stale podnosi swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Jednak najbardziej zacięte pojedynki rozgrywały się między jej klasowymi koleżankami: Weroniką Marcinkowską oraz Natalią Staniszewską. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę Weronika i to ona zajęła 2 miejsce. Trzecia lokata przypadła Natalii.

W końcu przyszła pora na rozegranie obu kategorii OPEN: najpierw lewej ręki, a później prawej. W tej pierwszej wystąpiło 7 zawodników, a zwycięzcą został Norbert Barszczuk (Ia) - uczeń o ogromnym potencjale siłowym, który z łatwością pokonywał kolejnych rywali w drodze do finału. Także tam nie dał cienia szans klasowemu koledze - Hubertowi Szwedowi. Mamy nadzieję, że Norbert zasili szeregi naszej  armwrestlingowej sekcji i nie raz jeszcze przysporzy nam chluby sięgając po medale na turniejach różnego szczebla. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Szymon Szczygielski (również Ia).

W kategorii OPEN prawej ręki (7) wystąpiła analogiczna kolejność zajmowanych miejsc na podium, jak w poprzedniej. Tym samym Norbert Barszczuk został najsilniejszym uczestnikiem tych zawodów. W obu kategoriach wystąpiła również Weronika Olszewska zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Niewiele jej jednak zabrakło aby również w męskich kategoriach sięgnąć po medale. Może na kolejnych turniejach..?

Tradycyjnie po zakończonych bojach nastąpiła ceremonia wręczenia dyplomów medali i pucharu oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 ufundowany dla najlepszego zespołu klasowego powędrował do rąk ekipy klasy Ia, reprezentowanej przez 7 uczniów: Norberta Barszczuka, Huberta Szweda, Szymona i Jakuba Szczygielskich, Marka Królika, Jakuba Kasprzaka. Klasa ta uzyskała ponad dwukrotnie wyższy wynik punktowy od klasy Ic (2 miejsce) oraz 1d (3 miejsce).

IV szkolne zawody w armwrestlingu w Gimnazjum nr 2 w Lublinie odbyły się 25 września. Rywalizowano w 4 kategoriach:

- chłopcy do 45 kg prawa ręka

- OPEN dziewcząt prawa ręka

- OPEN prawa ręka (mogli startować chłopcy z kat. 45 kg oraz dziewczęta)

- OPEN lewa ręka (mogli startować chłopcy z kat. 45 kg oraz dziewczęta)

Tradycyjnie finaliści wszystkich kategorii otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale.