GROCHOWSKI, FUDAŁA I KREFT - NAJLEPSI NA PROFESSIONAL FIT MAX LEAGUE 2006 >>>

GROCHOWSKI, FUDAŁA I KREFT - NAJLEPSI NA PROFESSIONAL FIT MAX LEAGUE 2006 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Mariusz Grochowski i Lucjan Fudała z Jaworzna oraz Marcin Kreft z Lęborka okazali się bezkonkurencyjni w pierwszej z trzech edycji „Professional FIT MAX League 2006", czyli po prostu Polskiej Lidze Armwrestlingowej roku 2006 w kategorii do 86 kg, do 95 kg oraz powyżej 95 kg.

Tak jak poprzednia, zeszłotygodniowa liga w niższych kategoriach (63 kg, 70 kg, 78 kg), tak i ta odbyła się w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. 28 stycznia do startu stanęło 8 zawodników w każdej kategorii, by walczyć o cenne punkty oraz przejście do kolejnej (pierwszych pięciu w każdej kategorii), drugiej edycji w systemie każdy z każdym na lewą i prawa rękę.

Tak jak w kategorii super ciężkiej, czyli +95 kg faworyt był tylko jeden - Marcin Kreft z Lęborka (komplet zwycięstw - pkt. 238), tak w dwóch pozostałych (do 86 kg i do 95 kg) faworytów było kilku.

W kategorii do 86 kg ostatecznie wygrał Mariusz Grochowski z Jaworzna (pkt. 230), przegrywając tylko jeden pojedynek na rękę prawą. Podobnie było w kategorii do 95 kg, gdzie uczeń Mariusza Grochowskiego - Lucjan Fudała, zdeklasował prawie wszystkich rywali (podobnie jak Mariusz, przegrał tylko jeden pojedynek na rękę prawą) i w rezultacie w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce pierwsze (pkt. 227).

Jedno jest pewne - wszyscy zawodnicy bardzo dobrze przygotowali się na tegoroczną Polską Ligę Armwrestlingową. Mimo to, od samego początku widać było ogromną różnicę w przygotowaniu poszczególnych armwrestlerów. Większość walk była bardzo widowiskowa i dostarczała licznie zgromadzonej publiczności dużo emocji i wrażeń sportowych. A różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi miejscami na podium są nieznaczne i z całą pewnością do odrobienia w następnych dwóch edycjach. Zapowiada się więc bardzo zacięta rywalizacja w kolejnych odsłonach polskiej ligi roku 2006.