I Ogólnopolskie Mistrzostwa Siedlec - wyniki >>>

I Ogólnopolskie Mistrzostwa Siedlec - wyniki # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Ostatnią kategorię rozegrali zawodnicy ważący do 90 kg, w której także stawiła się czołówka polskiego armwrestlingu. ()

Zawody rozpoczęły się około godziny 13.00 od najlżejszej kategorii tj. do 75 kg. Mieliśmy tutaj wielu utytułowanych zawodników takich jak Darek Groch, Karol Myszkiewicz, Damian Musiał. Wygrał jednak zawodnik z Węgrowa Artur Jaczewski który świetnie się przygotował i nie dał szans w walce finałowej Darkowi, miejsce trzecie zajął Karol Myszkiewicz z klubu Pyton Warszawa.

Kolejną kategorią rozgrywaną tego dnia była kategoria plus 90 kg w której udział wzięło sześciu zawodników. Najsilniejszy okazał się Michał Węglicki z Mławy pokonując w finale Jakuba Janczy. Miejsce trzecie zdobył Natan Kajdas.

Ostatnią kategorię rozegrali zawodnicy ważący do 90 kg, w której także stawiła się czołówka polskiego armwrestlingu. Bezapelacyjnie zwyciężył Piotr Bartosiewicz który po długiej walce pokonał Marcina Molendę, miejsce trzecie wywalczył Emil Wojtyra z Węgrowa.

Możliwość startu na jednej scenie z zawodnikami kulturystyki, wyciskania sztangi leżąc czy zawodniczkami bikini oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe sprawiły, że nasi armwrestlerzy bardzo chwalili sobotni turniej i zapowiedzieli ,że chcą się stawić na następnej edycji w liczniejszym składzie, czego im i sobie życzę.

Podziękowania dla wszystkich zawodników za przybycie oraz dla sędziów Emila Wojtyry i Marka Milczarka za pilnowanie porządku na scenie.