I OTWARTE MISTRZOSTWA GNIEWINA W SIŁOWANIU NA RĘCE >>>

I OTWARTE MISTRZOSTWA GNIEWINA W SIŁOWANIU NA RĘCE # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W sobotę 18 lipca 2009 roku na terenie Kompleksu Turystyczno – Rekreacyjnego „Kaszubskie Oko” przy okazałej Wieży Widokowej w Gniewinie – malowniczo położonej miejscowości ok. 40 km od Gdyni w Kierunku Wejherowa byliśmy świadkami kolejnych zmagań w siłowaniu na ręce. Jako że Gniewino pierwszy raz w swej karierze gościło Armwrestling władze miasta wraz z Gminnym Ośrodkiem Turystyki i Sportu, który był organizatorem przedsięwzięcia zmagania nazwali „I otwartymi Mistrzostwami Gniewina w siłowaniu na rękę”. Pomiędzy godziną 11 a 12 przeprowadzono weryfikacje i ważenie przybyłych zawodników a zgłosiło się ich ponad 30. Organizatorzy przewidzieli dla startujących 6 kategorii wagowych: 63kg, 78kg, 95kg, +95kg; open kobiet oraz open mężczyzn dla Amatorów a rywalizacja odbyła się tylko na prawą rękę w systemie do dwóch przegranych wg. Zasad WAF. W piękne słoneczne popołudnie pierwsza została rozegrana najlżejsza kategoria mężczyzn do 63kg, w której wystartowało tylko dwóch zawodników: Krystian Korbiel oraz Mariusz Postek. Krystian na godzien trenujący w klubie MCKiS Tytan Jaworzno jako doświadczony zawodnik oraz reprezentant kraju nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa i bez trudu zwyciężył tę kategorię wagową. Kolejne zmagania to kategoria do 78kg gdzie wystartowali równie znani zawodnicy. Bez najmniejszego trudu zwycięzcą został Dawid Bartosiewicz z Choszczna zostawiając za sobą na podium miejsce dla reprezentanta MCKiS-u Jaworzno Natana Kajdasa (miejsce 2) i Pawła Baniewicza ze Złotego Tura Gdynia (miejsce 3). W kategorii Mężczyzn do 95kg po bardzo długiej przerwie w treningach i startach mogliśmy zobaczyć w akcji Michała Kapłana ze Złotego Tura Gdynia, który do niedawna tworzył czołówkę kat 86 kg w Polsce. Michał nie zawiódł oczekiwań wygrywając tę kategorię pokonując swojego klubowego kolegę Łukasza Obłuskiego (miejsce 3) i świetnie przygotowanego i dysponowanego w tym dniu Nowego zawodnika z Mławy Michała Węglickiego, który nie oddał łatwo przysłowiowej „skóry”.

Najcięższą kategorię jak przystało na prawdziwego „MISTRZA” zwyciężył bez grymasu zmęczenia na twarzy Grzegorz Nowak wielokrotny mistrz Polski, v-ce mistrz Świata juniorów oraz zdobywca tytułu najsilniejszego Polaka, na rekę prawą roku 2008. Tuż za nim po bardzo zaciętej i dramatycznej walce znaleźli się: Marcin Furman z Pasłęku (miejsce 2) oraz Kamil Wróblewski z Listwa (miejsce 3). Nie lada emocji przysporzyła nam również rywalizacja płci pięknej w kategorii open. Po bardzo długiej nieobecności przy Armwrestlingowym stole do zmagań zgłosiła się Walentyna Zaklicka z Gdyni najbardziej utalentowana Polska zawodniczka, o której trofeach w siłowaniu na rękę można by dluuuuuuuugo opowiadać. To ona została złota medalistka tej kategorii pokonując Urszule Bartosiewicz (miejsce 2) oraz Aleksandrę Gryczewską (miejsce 3), które przybyły do Gniewina aż z Choszczna. Ostatnią kategorią, do której zgłosiła się największa ilość zawodników to kategoria open amatorów. Ogromne emocje, gorący doping i ogrom wskazówek od swoich przyjaciół towarzyszył niemalże każdemu pojedynkowi. Niestety w połowie rywalizacji piękne gorące i bardzo słoneczne popołudnie zmieniło się w ogromną ulewę, której towarzyszyła okropna burza. Nie wystraszyło to ani nie zniechęciło startujących zawodników ani ich kibiców, którzy przenieśli się na teren wieży widokowej kompleksu turystyczno-rekreacyjnego w Gniewinie gdzie dokończone zostały mistrzostwa. Zwycięzcą ostatniej kategorii z powodzeniem krzyżujący swe ręce również w kategorii do 95 kg ważący jedyne 83 kg został Michał Węglicki z Mławy. Po tym zawodniku można spodziewać się w najbliższym okresie wzrostu formy i efektywnych startów na arenie polskiego Armwrestlingu. Miejsce 2 po bardzo wyczerpującej walce finałowej zdobył Wojciech Meyer z Malczyc a brązowy medal przypada w udziale Kamilowi Wróblewskiemu z Lisewa, który stoczył zacięty bój o miejsce w półfinale z Piotrem Głuchowskim, który uplasował się tuż za podium. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami wręczanymi przez przedstawicieli władz miasta, a ich trud został nagrodzony nagrodami pieniężnymi w wysokości: I miejsce - 200 zl, II miejsce - 100 zł i III miejsce - 50 zł w każdej kategorii wagowej.

Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom „I otwartych mistrzostw Gniewina w siłowaniu na rękę” życzę ponownego spotkania w przyszłym roku i towarzyszącej mu jeszcze lepszej atmosfery.