I Otwarte Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Kosakowo >>>

I Otwarte Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Kosakowo # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W niedziele 24 lipca 2005r na plaży w miejscowości Mechelinki w Restauracji „Stodoła" miały miejsce I Otwarte Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Kosakowo w siłowaniu na ręce. W zawodach tych wzięło udział ok. 45 zawodników w czterech kategoriach wagowych mężczyzn oraz jednej kategorii kobiet. Ze względu na duże zainteresowanie tym sportem ze strony dzieci zorganizowano również kategoria OPEN dla najmłodszych zawodników. A było na co popatrzeć! Mogliśmy zaobserwować wiele zaciętych pojedynków, które sprawiały publiczności duże emocje.

W kategorii mężczyzn do 63 kg. niezwyciężony okazał się Michał Gadziałowski. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Jakub Kapłan, a miejsce trzecie wywalczył Mariusz Gajda.

W kategorii do 75kg. wygrywając wszystkie walki zwyciężył Daniel Gajda, drugie miejsce zajął Konrad Krawczuk a trzecie Piotr Zgliński.

W kategorii do 85kg. pierwszy okazał się Wiktor Zaklicki, kolejne miejsce zajął Tomasz Piotrowicz, a trzeci był Karol Broda.

Ostatnią kategorią wagową u mężczyzn była to kategoria do 95 kg., w której najlepszym okazał się zawodnik z Częstochowy Dariusz Muszczak.

Drugi był Mariusz Polkowski- reprezentant Straży Gminnej - a trzecie miejsce zajął Andrzej Głąbała.

Kobiety walczyły w kategorii OPEN. Ku zdziwieniu organizatorów zgłosiło się aż 9 kobiet. Tutaj najbardziej zacięty pojedynek odbyły siostry: Agnieszka i Monika Czerwonka. Jednak po długiej, wyczerpującej walce zwyciężyła Monika. Trzeba także dodać, że w naszych zawodach wystartowała Mistrzyni Polski w kategorii powyżej 65 kg. Beata Kutnik, która bez najmniejszego wysiłku wygrała wszystkie walki i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znalazła się Monika Czerwonka, a na trzeciej Agnieszka Czerwonka.

Bez wątpienia największą atrakcją zawodów okazały się walki w wykonaniu dzieci. Były one bardzo zacięte i spotkały się z największym zainteresowaniem ze strony publiczności.

Cały turniej trwał ok. 3 godzin i przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. Najlepsi otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe a dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii kobiet - puchar, który wręczył osobiście sam Wójt Gminy Jerzy Włudzik. Sponsorami całej imprezy jak również organizatorami bez których nie odbyłyby się zawody byli: Wójt Gminy Kosakowo- Jerzy Włudzik, właściciel restauracji „Stodoła"- Ryszard Dorawa oraz Klub Sportowy „Złoty Tur" z Gdyni.