Language
/ Kontakt /

I OTWARTE MISTRZOSTWA STAROGARDU GDAŃSKIEGO >>>

I OTWARTE MISTRZOSTWA STAROGARDU GDAŃSKIEGO # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Impreza odbyła się w sobotę 21go Października. Na zawodach zjawiło się ok. 40 zawodników. W większości od niedawna związanych z armwrestlingiem, lub całkowitych amatorów. Impreza udała się świetnie. Tym co sprawiło mi największą przyjemność oglądając zmagania, było to że zwyciężyć mógł prawie każdy i nie było z góry obstawianych faworytów.
Organizator główny Krzysztof Marszalec, spisał się na medal. Sponsorzy dopisali i zawodnicy otrzymali wspaniałe puchary i medale.
Zmagania odbyły sie na jednym stole, przy którym sędziowali Andrzej Głąbała oraz Daniel Gajda.
Walki odbyły sie w pięciu kategoriach na rękę prawą: dwóch seniorskich do 80 i powyżej 80kg. i trzech juniorskich do 65, do75 i powyżej 75kg.
Juniorzy poszli na pierwszy ogień. We wszystkich kategoriach dominowali zawodnicy z klubów „Iron" i „Jankes". W wadze do 65kg trzeci był Marcin Szałuski, drugi Karol Piotrzkowski a Mistrzem Starogardu w tej kategorii został Rafał Szatyniak z klubu „Iron". Waga do 75kg to dominacja braci Płacheckich. Dawid wywalczył trzecie a Mateusz drugie miejsce. Pokonał ich jedynie Łukasz Krawczyk także z klubu „Iron". W najcięższej kategorii wagowej juniorów na ostatnim stopniu podium stanął Sergiusz Biełocyrkowski, na drugim znalazł się Piotr Frischnut a na szczycie podium stanął Bartłomiej Czyrkiewicz. Gratuluję wspaniałej kadry młodzików trenerowi „Irona" Grzegorzowi Piotrzkowskiemu. Widać że traktuje swoje zajęcie serio, mam nadzieję że Starogard będzie kolejnym zagłębiem talentów obok Gdyni, Choszczna czy Jaworzna.

Wspomniany Grzegorz Piotrzykowski startował w pierwszej kategorii seniorów do 80kg. zajmując czwarte miejsce. Na „pudło" wskoczył Wojciech Chusewicz - trzecie miejsce. Drugi był Paweł Niemczyk a Mistrzem został Radosław Staroń. Najcięższa i jak zawsze najbardziej emocjonująca kategoria powyżej 80kg obfitowała z niespodzianki. Jedną z nich było odpadnięcie dobrze zapowiadającego się i wygadanego Krystiana Kowalskiego. Krystian dysponuje dużą siłą, niestety brak mu doświadczenia. Sędziowie „wyfaulowali" go za przyjmowanie niebezpiecznej pozycji. Jest to częsty błąd początkujących zawodników i tylko szybka reakcja sędziów może uchronić ręce walczących od przykrej kontuzji. Dobre wrażenie sprawił także Aleksander Biełocyrkowski. Medale zawisły jednak na piersiach innych zawodników. Brązem przyozdobiono Arkadiusza Cyrzana, srebrem Macieja Duszyńskiego a złoty laur wraz z tytułem Mistrza Starogardu Gdańskiego powędrował do Roberta Jankowskiego, właściciela klubu „Jankes". Widać że Robert połknął bakcyla.
Całej imprezie patronowało Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Starogardu Gdańskiego. Te, jak wszystkie zmagania sportowe nie dobyły by się bez ludzi wpierających nas finansowo. I Mistrzostwa Starogardu sponsorowali: firma Velico, dyskoteka Hawana, klub sportowy Puma. Organizatorami tego udanego przedsięwzięcia byli: Krzysztof Marszalec, UKS Złotu Tur Gdynia, OSiR Starogard Gdański, oraz klub sportowy Iron.
Było super! W przerwach zawodników dopingowały czirliderki z klubu Puma.
Wierzę że organizatorzy zrobią wszystko aby te zawody na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych zawodów w siłowaniu na ręce.