/ Kontakt /

II EDYCJA POLSKIEJ LIGI W KAT. DO 63 I 86 KG. >>>

II EDYCJA POLSKIEJ LIGI W KAT. DO 63 I 86 KG. # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Kolejny raz machina Polskiej Zawodowej Ligi Armwrestlingu przetoczyła swoje koła przez szesnastu zawodników w dwóch kategoriach wagowych - 63kg oraz 86kg. Przez niespełna 3 godziny licznie zgromadzona publiczność obejrzała w sumie 112 pojedynków na obie ręce. Jak się później okazało - walk, które wg opinii jednego z kibiców cyt. „Były ciekawe i szybkie".

Rozpoczęte w sobotnie popołudnie (04 czerwiec 2005 r.) pierwsze walki na lewą rękę w kategorii 63kg ukazały faworytów zawodów. Po trzech rundach, gdy sędziowie podsumowali zdobyte do tej pory punkty na prowadzeniu uplasowały się dwie osoby - Chrystian Rieger, reprezentant klubu sportowego Złoty Tur Gdynia, oraz Michał Gołuch - „Złoty Smok Kielce". Dla tego drugiego zawodnika trzecia runda okazała się feralną. Od tej pory we wszystkich pozostałych walkach jego przeciwnicy okazywali się silniejsi. Michał do końca zawodów nie wygrał już żadnej walki i w klasyfikacji generalnej na lewą rękę zajął czwarte miejsce.

Całkowicie odmienną sytuację miał inny zawodnik z czołówki tejże kategorii, zawodnik z miejscowości Nisko - Kamil Pachla. Po i pierwszych 2 rundach Kamil nie posiadał na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Jednakże po chwili skupienia i koncentracji armwrestler z "Wiking Nisko" rozpoczął swoją drogę ku zwycięstwu. Począwszy od walki z Jarosławem Potaczała, poprzez zwycięstwa nad Krzysztofem Penc, Michałem Gołuchem, Michałem Gadziałowskim oraz skończywszy na walce z Tomaszem Szewczykiem ten sympatyczny zawodnik zdobył 98 punktów i zajął wysokie, trzecie miejsce na lewą rękę.

Najlepszym zawodnikiem na lewą rękę okazał się reprezentant Złotego Tura Gdynia - Chrystian Rieger. Dobry układ walk oraz niebywała siła lewej ręki pozwoliła mu wygrać wszystkie siedem walk. Z kompletem 119 punktów Chrystian zapewnił sobie miejsce w pierwszej trójce zawodów już po walkach na lewą rękę.

Wszystkie wygrane lewej ręki i niektóre prawej sprawiły, iż ten młody zawodnik uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Jego prawa ręka jest troszeczkę słabsza niż lewa. Na siedem walk, które każdy zawodnik rozgrywa podczas Profesjonalnej Ligi Armwrestlingu, Chrystian Rieger wygrał tylko trzy. Zdobyte 86 punktów na prawą rękę dało mu w tej rundzie dopiero piąte miejsce.

Mistrzem prawej ręki w kategorii 63kg okazał się po raz drugi Tomasz Szewczyk, reprezentant POSiR Tomaszów Mazowiecki. Wygrywając wszystkie możliwe walki zdobył 119 punków i zajął pierwsze miejsce. Te zwycięstwa pozwoliły mu zająć także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Tomasz wyprzedził mistrza lewej ręki (Chrystiana Rieger) tylko o 5 punktów.

Druga część zawodów, w kategorii do 86kg przyniosła nieoczekiwany rezultat. Miejsce pierwsze, które przypadło w pierwszej edycji Polskiej (14 maja 2005) Konradowi Gacy, tym razem powędrowało do Lucjana Fudały z Jaworzna.
Konrad zdobył 230 punktów. Komplet zwycięstw na lewą rękę oraz 6 z 7 możliwych wygranych na prawą rękę dało mu prowadzenie. Jego największy konkurent - Lucjan Fudała - na lewą rękę przegrał tylko raz - właśnie z Konradem Gacą. W końcowej klasyfikacji Lucjan Fudała zdobył także 230 punktów. Wg regulaminu PAL w przypadku równej ilości punktów oraz równego bilansu walk bezpośrednich pomiędzy dwoma zawodnikami, wyższą pozycję zajmuje zawodnik lżejszy. I tutaj okazało się, iż Lucjan Fudała jest lżejszy o dokładnie 0,5kg od swojego przeciwnika w walce o pierwsze miejsce.

Należy wspomnieć tutaj także o zawodnikach, którzy debiutowali w rozgrywkach Polskiej Ligi Zawodowej. Andrzej Skóra, Rafał Lewandowski oraz Damian Drogosz w tych rozgrywkach okazali się zbyt słabi dla pozostałych zawodników. Andrzej Skóra nie wygrał żadnej, z czternastu walk ligowych. Rafał Lewandowski wygrał dwie - jedną na lewą oraz jedną na prawą rękę. Najlepszym zawodnikiem wśród debiutantów okazał się Damian Drogosz, który lepszym, okazał się w 6 walkach - odpowiednio po trzy w walkach na każdą rękę. Jednak wszyscy trzej zawodnicy uplasowali się na 3 ostatnich miejscach w klasyfikacji generalnej i nie zakwalifikowali się do kolejnej edycji.

Ta edycja Polskiej Ligi Zawodowej nie przyniosła wielkich niespodzianek. Liderzy wygrali swoje walki i podzielili się miejscami w pierwszej piątce. Przed nimi jeszcze dwie edycje walk w systemie każdy z każdym. Trzeba przypomnieć, iż na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych czekają nagrody pieniężne.

Przypominamy Państwu, iż kolejna (trzecia już edycja ligi) odbędzie się już 9 lipca 2005 roku w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni, przy ul. Waszyngtona. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.