II M. POWIATU W TOMASZOWIE MAZ." >>>

II M. POWIATU W TOMASZOWIE MAZ." # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

8 marca w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa powiatu w siłowaniu na rękę. Wzięło w nim udział 70 zawodników i 20 zawodniczek. Po wcześniejszych eliminacjach, które przeprowadzone zostały w poszczególnych szkołach, do finałowych zmagań zakwalifikowało się w każdej kategorii wagowej po trzech najsilniejszych reprezentantów (65 kg, 75 kg, 75+ kg)i trzy najsilniejsze reprezentantki (kat. OPEN).

Jak w roku ubiegłym frekwencja była nieco mniejsza, a w tym roku miło zaskoczyła, zarówno organizatorów, jak i licznie przybyłe drużyny wraz ze swoimi kibicami. Hala po prostu wypełniła się po brzegi.

W kat. do 65 kg chłopców przez eliminacje szedł jak burza reprezentant ZSP nr 7 Łukasz Piechna. W walce finałowej, podobnie jak w eliminacjach również nie miał sobie równych.

Najbardziej wyrównaną wagą tych mistrzostw była kat. do 75 kg. Nie wiadomo było kto tak naprawdę sięgnie po najwyższe laury. Trzema pretendentami do mistrzowskiego tytułu byli: Paweł Neroj z ZSP nr 1, Kamil Przedbora z ZSP nr 7 oraz Konrad Chruścielewski z ZSP nr 6. W rezultacie zwyciężył Kondrad, Paweł zajął miejsce drugie, a Kamil niestety uplasował się daleko poza podium.

Następnie przyszła pora na zmagania dziewcząt w kat. OPEN. Wielkim zaskoczeniem dla każdego była świetna dyspozycja siłowa Marty Jakóbczyk z ZSP nr 3, która posiadała olbrzymią przewagę fizyczną nad rywalkami - bez porażki weszła do finału.

Dobrze też wystartowała Agnieszka Jóźwik z I LO. To właśnie ta zawodniczka w pierwszej walce finałowej pokonała Martę Jakóbczyk. Dlaczego w pierwszej? Ponieważ według zasad FAP walczymy do dwóch przegranych. Tutaj natomiast zwyciężczyni półfinału pokonała zawodniczkę nie posiadającą na swoim koncie żadnej porażki. Druga walka finałowa należała jednak do Marty Jakóbczyk. Tym sposobem miejsce drugie należało do Agnieszki Jóźwik.

Ostatnią kategorią tego dnia, była najcięższa chłopców, kat. powyżej 75 kg. Tutaj mówiło się o jednym faworycie- Sebastianie Turleju z ZSP nr1, ale nie było to jednak to końca pewne. Obsada bowiem była bardzo mocna. W rezultacie jednak ponad 100u kilogramowy Sebastian bez problemu zwyciężył tytuł mistrzowski. Z tego, co wiemy nie było łatwo, więc tym bardziej gratulujemy Sebastianowi.

W klasyfikacji drużynowej nieoczekiwanie ZSP Nr 7 i ZSO Nr 1 (notabene obrońca zeszłorocznego pucharu) wywalczyli tą samą liczbę punktów. Tym razem jednak obrońcy tytułu, a zarazem gospodarze turnieju okazali się bardzo gościnni oddając puchar w ręce ZSP nr 1.

Najsilniejsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi od właściciela sklepu z odzieżą "Cotton Style" i pucharami od Starosty Powiatowego. Dodatkowo Zbigniew Bartos- właściciel największej tomaszowskiej siłowni, podczas tych zawodów rozdał najlepszym 46 karnetów wstępu na swoją siłownię, mając nadzieję, że przyczyni się to do powiększenia sukcesów na arenie krajowej. Następne zmagania za rok.