Language
/ Kontakt /

II MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI HOLIDAYS CUP >>>

II MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI HOLIDAYS CUP # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Orchowo. Klub Muzyczny Holidays. To właśnie tu po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Hollidays Cup 2006. Organizatorem był oczywiście właściciel dyskoteki - Sławomir Głowacki, zarazem czołowy reprezentant polskiej areny armwrestlingowej.

Całe mistrzostwa odbyły się w sobotę 24 czerwca 2006 roku. Do startu stanęło prawie 40 uczestników z terenu całego kraju. Zawodnicy wystartowali w sześciu kategoriach seniorów - mężczyzn: do 63 kg, 70 kg, 78 kg, 86 kg, 95 kg i powyżej 95 kg, jednej seniorek - kobiet: open oraz jednej dzieci: open. Zawodnicy walczyli zarówno o tytuł Mistrza Holidays roku 2006, jak i o medale, dyplomy i nagrody pieniężne: 300 zł - I miejsce, 200 zł - II miejsce i 100 zł - III miejsce we wszystkich kategoriach seniorskich.

Po zakończeniu wszystkich biurokratycznych czynnościach związanych z organizacją takiego typu mistrzostw (ważenie i weryfikacja) rozpoczęła się runda eliminacyjna.

Od pierwszych walk eliminacyjnych, w poszczególnych kategoriach wagowych zauważyć można było z góry ustalonych faworytów. W 63 kg przodował reprezentant Choszczna - Dawid Bartosiewicz. Tego dnia, jego dwaj najwięksi rywale: Jakub Kapłan z Gdyni oraz Bartłomiej Bednarski z Jaworzna zajęli kolejne miejsca na podium - Jakub drugie, a Bartek trzecie. W kategorii do 70 kg tryumfatorem był Daniel Gajda z Gdyni.

Natomiast w 78 kg bez problemu miejsce pierwsze wywalczył Piotr Bartosiewicz z Choszczna. W kategorii do 86 kg złoto wywalczył Mariusz Grochowski z Jaworzna, a w 95 kg Grzegorz Rymarzak z Gdyni. Swoją drogą Grzesiu po raz pierwszy w historii swoich startów wywalczył złoty medal mistrzostw armwrestlingu, tym bardziej mu gratulujemy. W najcięższej kategorii - powyżej 95 kg szansę innym zawodnikom dał organizator mistrzostw - Sławomir Głowacki. W rezultacie tą kategorię pod nieobecność Sławka, bez „potu na czole" wygrał Artur Głowiński z Choszczna.

Należy wspomnieć jeszcze tu o rywalizacji w kategorii open dzieci i kobiet. Wśród kobiet zwyciężyła Walentyna Zaklicka z Gdyni, a wśród dzieci gospodarz zawodów - Łukasz Głowacki. Widać jak na dłoni, że Łukasz idzie w ślady taty, i jak tak dalej pójdzie, z całą pewnością będzie w niedługim czasie tworzył czołówkę polskiego armwrestlingu.

Oprócz zmagań armwrestlingowych Sławek zorganizował rodzinny piknik, z pieczeniem kiełbasek, przejażdżką na motorze i koniu. A gościem specjalnym był Mistrz świata Strong Man - Mariusz Pudzianowski.. Było więc miło i wesoło, a na koniec, jak na dyskotekę przystało - tanecznie. I tu chyba relacja powinna się skończyć. My gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i organizatorowi tychże mistrzostw. Ci, co nie byli - niech żałują. Bo ci, co byli miło wspominają.