Language
/ Kontakt /

III MPPW Suwałki 2012 >>>

III MPPW Suwałki 2012 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Dnia 1 grudnia odbyły się kolejne, trzecie już Mistrzostwa Polski Północno-Wschodniej w siłowaniu na ręke o Puchar Prezydenta miasta Suwałk. Tym razem zawody odbyły się w klubie Fantasy Park w suwalskiej Plazie. ()

309f64_suwalki-03.jpgW ośmiu kategoriach wystartowało około 50 zawodników, z których najliczniejsza była kategoria juniorska -17 zawodników i amatorska, która liczyła 15 siłaczy. Kategorie seniorskie były nieco mniej obsadzone, ale mimo to emocji nie brakowało! A oprócz tego, na koniec 3 Vendetty! Pierwszy raz na naszych zawodach zjawili się goście z Rosji… Zawody zdominowało 3 zawodników, Michal Węglicki z Mławy, Marcin Sacharzewski oraz Mariusz Podgórski z Warszawy. Walki sędziował Sergiey Popov, znakomity, opanowany sędzia, znany nam z Nemiroffa i nie tylko. Ale po kolei.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 13 i na pierwsze boje poszli juniorzy. Tę kategorię zdominowali Rosajnie, Sharapov Nikolay i Kupriyanov Aleksander, zajmując odpowiednio 1 i 2 miejsce. Trzecie miejsce przypadło dynamicznemu zawodnikowi z Suwałk, Hubertowi Rytwińskiemu. Następnie walczyli amatorzy i ostatecznie kategorię tę wygrał znany już w Polsce amator, Roman Palczewski, który pokonał w finale Tomasza Węglickiego, brata Michała.

I przyszedł czas na seniorów.

23ea9c_suwalki-01.jpgKategoria 65 kg została wygrana przeze mnie, ale dlatego, że nie zjawili się „mocni” zawodnicy.

Kategoria 80 kg, to dominacja Mariusza Podgórskiego, który przy wadze 77 kg jest mega silny i może walczyć chyba z każdym zawodnikiem w kraju jak równy z równym! Rosjanin, Kupriyanov Aleksander, który zajął 2 miejsce i Tomasz Pozorski, zdobywca 3 miejsca nie mieli nic do powiedzenia, choć w eliminacjach niespodziewanie Tomasz pokonał Mariusza, ale była to chyba taktyczna zagrywka, dla zmylenia przeciwnika z Rosji.

Kolejna kategoria 95 kg padła łupem doświadczonego zawodnika z Warszawy, Tomasz Sypniewskiego, 2 miejsce zajął Krzysztof Pieloch a 3 Łukasz Boksz.

Najcięższa kategoria, +95 kg to dominacja miejscowego zawodnika, Marcina Sacharzewskiego, który pozostawił na niższych stopniach podium braci Palczewskich, z których silniejszy okazał się Piotr. Michał Węglicki nie wystartował w kategorii seniorskiej, oszczędzając siły na kategorie OPEN i Vendettę.

Kategoria OPEN ręki lewej została zdominowana przez Michała Węglickiego, jedynie Marcin Sacharzewski próbował walczył z Michałem, ale nie udało się i 2 miejsce, natomiast 3 miejsce zajął Patryk Szymaniak z Warszawy. Kategoria OPEN ręki prawej również padła łupem Michała Węglickiego. 2 miejsce zajął niespodziewanie Mariusz Podgórski z Warszawy, który w półfinale zaskoczył Marcina Sacharzewskiego.

I przyszedł czas na Vendetty.

Na pierwszy ogień Marcin Sacharzewski i Tomasz Sypniewski. Różnica masy i siły była znaczna i Marcin wygrał z łatwością 4-1.

Kolejna vendetta Dariusz Wiśniewski-Łukasz Boksz, bardzo duża różnica masy, około 30 kg, ale doświadczenie pozwoliło mi wygrać 3-2, choć nie było łatwo.

Vendetta Mariusz Podgórski i Michał Węglicki to prawdziwa wojna! Kto spodziewał się łatwego zwycięstwa Michała, mylił się bardzo. Pierwsze 2 rundy wygrał Michał, każda runda była bardzo wyrównana i długa, zawodnicy dawali z siebie wszystko, żeby wygrać, ostatecznie zwyciężył Michał i to on właśnie wywiózł z Suwałk 3 piękne puchary.

Oprócz rywalizacji i nagród, zawodnicy mogli spróbować lokalnych smakołyków, regionalnych ciast, do tego dyskoteka, Red Bulle i totalny odlot.

Autor: Dariusz Wiśniewski