Language
/ Kontakt /

IZABELA CHUDYCKA - 2 MEDALE DLA POLSKI >>>

IZABELA CHUDYCKA -  2 MEDALE DLA POLSKI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Najlepiej ze wszystkich zawodników tegorocznych Mistrzostw Świata - Manchester 2006 spisała się chyba Izabela Chudycka z Koszalina. Ta drobna zawodniczka, ćwicząca pod bacznym okiem Jarosława Zwolaka wywalczyła dla Polskiej reprezentacji dwa medale: brąz na lewą i srebro na prawą w kategorii junior do 50 kg. Jako jedyna więc otrzymuje od nas przysłowiowy „złoty medal" za najlepszy start wśród polaków na tegorocznych Mistrzostwach Świata. A jak to zrobiła - przeczytajcie sami:

„Po Mistrzostwach Europy na Węgrzech z powodów zdrowotnych musiałam zwiększyć kategorie wagową z 45 kg na 50 kg. I w tej kategorii właśnie wystartowałam na Mistrzostwach Świata w Anglii.

Po startach lewej ręki w rezultacie przegrałam pojedynek o wejście do półfinału, klasyfikując się na miejscu czwartym. Ale jak się okazało później, omyłkowo wystartowała 20-sto letnia reprezentantka Brazylii, która ostatecznie została zdyskwalifikowana. W ten sposób miejsce medalowe - trzecie było moje. Uważam jednak, że zasłużenie, gdyż naprawdę dałam z siebie wszystko.
Na rękę prawą czułam, że jestem o wiele lepsza. Byłam bardziej pewna siebie. Jedyne porażki jakie zaliczyłam podczas startów były z jedną reprezentantką - Gulsen Savas z Turcji (przegrałam raz w eliminacjach i raz w finale). Była bardzo silan i szybka. Ale cóż. Jest srebro i z tego bardzo się cieszę. Może kiedyś zdobędę ten złoty medal. Prze de mną przecież jeszcze dwa lata startów w juniorach i wszystko może się zdarzyć".