Jakubowski i Budych najlepisi w Choszcznie >>>

Jakubowski i Budych najlepisi w Choszcznie # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W 14 kategoriach wagowych łącznie wzięło udział 124 zawodników z takich klubów jak: Szaki Club Żary, Wilki Międzychód, UKS 16 Koszalin, Złoty Niedźwiedź Ziemi Kolskiej oraz gospodarze czyli Złoty Orzeł Choszczno. Mnóstwo zaciętych walk od kat. dziecięcych, poprzez dwie kategorie amatorskie aż do walk profesjonalnych siłaczy. Stoczono łącznie 234 walki o puchary, medale i prym w regulaminowych kategoriach wagowych. Tak pokrótce można przedstawić tegoroczną rywalizację w Choszcznie, która odbyła się 26 czerwca 20111 roku na Placu Witosa przy ul. Promenada w Choszcznie.

Wśród amatorów do 70kg najlepszy okazał się Dulewicz Konrad z Kaszew, a w kat. +70kg wygrał Soniewski Artur z Dobiegniewa.

Kat. dzieci 6-8 roku życia została zdominowana przez syna Artura Głowińskiego, Oliviera, który rośnie na godnego następce taty. Drugie miejsce na podium wywalczyła waleczna Sandra Jarmuła z Choszczna, a brąz powędrował w ręce Igora Rzannego z Wolsztyna, który już zaczyna zdobywać swoje pierwsze medale i patrząc na tempo w jakim to robi, to już niedługo wyprzedzi w kolekcjonowaniu trofeów swoje tatę Wiesia.

Kat. dzieci 8-12 roku życia wygrał Oskar Worach, drugi był Popielarczyk Bartosz, a trzeci Grzesiu Jantoń, wszyscy z Choszczna.

W kat.

65kg na rękę lewą i prawą zwyciężył dobrze znany na arenie krajowej Rafał Fiołek. Tuż za nim uplasował się zawodnik Złotego Orła Choszczno - Dawid Sobczyk, a miejsce trzecie na rękę lewą przypadło Markowi Niewiadomskiemu z Żar, a na rękę prawą Zbyszkowi Banasiak z Choszczna.

W kat.90kg na rękę prawą bezkonkurencyjny okazał się Maciej Budych z Międzychodu, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Łukasza Świątka. Na najniższym stopniu podium stanął starszy brat Dawida Sobczyka - Marcin.
Na rękę lewą w tej kat. prym wiódł Bartosz Jakubowski, który pokazał, że tego dnia jest w naprawdę wysokiej formie zdobywając pierwsze miejsce na podium. Medalem koloru srebrnego musiał zadowolić się Maciej Budych, a brąz przypadł Wiesiowi Rzannemu z Wolsztyna.

20110630154432_02.jpgW kat. OPEN ręki prawej po zaciętych pojedynkach z Marcinem Sobczykiem wygrał Maciej Budych zdobywając (prócz pokaźnego pucharu) „beczułkę” piwa. Na ostatnim stopniu podium uplasował się dobrze przygotowany Dariusz Kula.
OPEN ręki lewej to kopia podium z kat. 90kg tej ręki gdzie znów bezkonkurencyjny okazał się Bartek Jakubowski, a tuż za nim był Maciej Budych i Wiesław Rzanny.

W kat. OPEN Kobiet niepokonane były zawodniczki z Koszalina, które podium rozdzieliły miedzy siebie. Na rękę prawą bezkonkurencyjna była Natalka Kwiatkowska, a tuż za nią uplasowała się Natalia Stefaniak i Ziarkiewicz Patrycja.
W rywalizacji ręki lewej Natalia Stefaniak zrewanżowała się za finał ręki prawej i na rękę lewą to ona zdobyła pierwsze miejsce, pokonując tym razem Natalkę Kwiatkowską. Ostatnie miejsce podium przypadło Arlecie Iwancio.

Wśród niepełnosprawnych prym wiódł Patryk Weterle, który pokazał, że z zawodów na zawody jest coraz lepszy zdobywając w Choszcznie złoto na rękę lewą i srebro na prawą. Dobrze przygotowany był także Patryk Sinica, który wygrał rywalizację ręki prawej i zdobywając brąz na rękę lewą. W gronie medalistów znalazł się także Piotr Kozłowski zdobywając brąz na rękę prawą oraz Adam Gurazda, zdobywając srebro ręka lewą.

W pierwszym pojedynku pokazowym na przeciw siebie stanęli zawodnicy Złotego Orła Choszczno: Patryk Weterle i Piotr Kozłowski, medaliści Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Po emocjonujących walkach był remis 3:3 i w decydującej dodatkowej rundzie szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść Patryk Weterle pieczętując zwycięstwo nad klubowym kolegą.
Patrząc na wolę walki tych dwóch zawodników i upór w dążeniu do celu można stwierdzić, że walczyli jak o życie, a każda runda była pełna emocji i adrenaliny.

W drugim pojedynku na przeciw siebie stanęli dobrze znani zawodnicy polskiego siłowania na rękę: Bartosz Jakubowski z Choszczna oraz Wiesław Rzanny z Wolsztyna. Ci dwaj Panowie znają się bardzo dobrze. Od lat przecież walczyli ze sobą w tej samej kat. wagowej. Ciężko było więc wyłonić faworyta tego pojedynku.
Po długich i zaciętych pojedynkach raz wygrywał Wiesiu, a raz Bartek i tu także po 6 rundach był remis. W decydującym starciu ostatkami sił zwyciężył Bartosz Jakubowski i to on wygrał całą walkę wynikiem  4:3. Jednak patrząc na tych dwóch zawodników i na poziom jaki prezentowali można stwierdzić, że rewanż jest nieunikniony.

W tym miejscu należą się podziękowania panelowi sędziowskiemu, któremu przewodniczył Prezes Klubu z Choszczna Pan Wiesław Łącki oraz sędzinie głównej Annie Głowińskiej, Wiesi Głowińskiej i sędziom bocznym gdzie swoją pomoc zaoferowali zawodnicy z Żar. Serdecznie podziękowania składamy także Panu Zdzisławowi Klińskiemu z Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Choszcznie za pomoc w organizacji tych niecodziennych zawodów sportowych.