KAT. + 95 KG POLSKIEJ LIGI 2006 - MARCIN KREFT ZNÓW NIEPOKONANY >>>

KAT. + 95 KG POLSKIEJ LIGI 2006 - MARCIN KREFT ZNÓW NIEPOKONANY # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Jeżeli mowa o kategorii super ciężkiej, czyli powyżej 95 kg „Polskiej Ligi Armwrestlingowej 2006", to nasuwa się tu tylko jedno nazwisko - Kreft! Marcin Kreft z Lęborka to bardzo doświadczony i najsilniejszy Polak w siłowaniu na ręce (miejsce I w kat. Open podczas VI Pucharu Polski w Lublinie). W zeszłorocznej lidze, podczas wszystkich edycji doznał porażki tylko ze Sławomirem Głowackim (przegrał przez dwa faule). I wszystko na to wskazuje, że polska liga w roku 2006 w kategorii powyżej 95 kg będzie należała tylko i wyłącznie do niego, co udowodnił podczas I edycji 28 stycznia w centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. Każdy pojedynek Marcina, zarówno na lewą jak i prawą rękę wyglądał tak samo: silne dobicie rywala do poduszki bocznej stołu. Miejsce pierwsze dla Marcina (komplet punktów). Gratulacje!

Podczas pierwszej edycji tej kategorii niestety wystartowało 7 zawodników (przypominam, że zasady startu są proste: ośmiu sportowców walczy w systemie każdy z każdym na lewa i prawa rękę). Do startu z przyczyn nagłej choroby nie stawił się Janusz Bukowski.

A szkoda, przecież Janusz to bardzo silny zawodnik, który mógłby „zamieszać" w klasyfikacji ogólnej. Nie zmieniło to faktu, że ta edycja musiała być rozegrana (Janusz automatycznie przegrał wszystkie walki i zajął miejsce ostatnie).

Oczywiście, oprócz Marcina dobrze wystartowali inni polscy armwrestlerzy, jak: Sławomir Głowacki z Inowrocławia, Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego, czy Grzegorz Żuchowski z Lęborka. Sławek uplasował się na miejscu drugim, przegrywając tylko z Marcinem Kreftem, zarówno na lewą, jak i na rękę prawą. Stanisław natomiast, oprócz Marcina musiał uznać wyższość Sławka Głowackiego. Jeżeli chodzi o Grzesia, to przegrał trzy pojedynki na lewą i cztery pojedynki na rękę prawą. Ale jak na niespełna 18-sto letniego juniora, to i tak wielki sukces Grzesia.