KAT. + 95 KG - UDANY DEBIUT PRZEMYSŁAWA GRZENKOWICZA >>>

KAT. + 95 KG - UDANY DEBIUT PRZEMYSŁAWA GRZENKOWICZA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Przemysław Grzenkowicz z Bydgoszczy. Lat 19. Waga startowa - 138 kg. To właśnie ten młody zawodnik zatrzymał „Polskiej Lidze Zawodowej 2006" lewą rękę niezwyciężonego Marcina Krefta z Lęborka (Marcin przegrał tylko jeden pojedynek, właśnie z Przemkiem). Było to, z całą pewnością największe wydarzenie tego wieczoru. Co prawda prawej ręki Marcina już nie mógł zatrzymać, to i tak, jego debiutujący start w tej lidze można zaliczyć do udanych (miejsce III, pkt. 205).

Jak zwykle dobrze wystartował Sławomir Głowacki z Inowrocławia. Przegrał tylko dwa pojedynki (z Marcinem Kreftem), raz na rękę lewą i raz na rękę prawą, zajmując zarówno w II kolejce, jak i w klasyfikacji ogólnej dobre miejsce drugie (pkt. 440).

Oczywiście miejsce pierwsze w sumie dwuboju przypada Marcinowi Kreftowi (pkt. 465).

Dobrą formę reprezentował też Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego. Co prawda w II kolejce zajął miejsce czwarte (pkt. 201, ze startą 4 pkt. do Przemka), ale i tak w klasyfikacji ogólnej zajmuje dobrą, trzecią lokatę (pkt. 400). Podczas startu przegrał pomimo zaciętych ataków z Marcinem Kreftem i Sławkiem Głowackim na lewą i prawą rękę. Niestety, dodatkowo przegrał jeszcze jeden pojedynek z Przemysławem Grzenkowiczem na rękę lewą. Ale za to, na rękę prawą nie dał już mu żadnych szans.

Warto jeszcze tutaj wspomnieć o Januszu Bukowskim z Mławy. Ten zawodnik, od tego roku startujący już w kategorii masters (czyli zawodnik, mający powyżej 40 lat) zacięcie walczył z swoimi młodszymi rywalami, zajmując w klasyfikacji ogólnej miejsce piąte (pkt. 160) - brawo Janusz!