Kolejna Edycja Polskiej Ligi Zawodowej >>>

Kolejna Edycja Polskiej Ligi Zawodowej # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Dnia 14 maja 2005r. w Gdyni odbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Zawodowej tym razem w kategoriach do 63kg oraz 86kg.

W kategorii do 63kg pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Marek Pachla z Niska. Marek zanotował bardzo dobry start na lewą rękę wygrywając wszystkie pojedynki. Na prawą rękę bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego, Następnym zawodnikiem, który uplasował się w czołówce kwalifikującej się do dalszej edycji był kolejny zawodnik z Niska -Kamil Pachla. Również nieźle mu poszło na lewą rękę, tak samo jak bratu lecz po rozegraniu prawej ręki w końcowej punktacji zajął miejsce trzecie. Do dalszej rywalizacji w tej kategorii dostał się również jedyny zawodnik z Gdyni - Chrystian Rieger. Chrystian stoczył bardzo zacięte pojedynki przy okrzykach licznie zgromadzonej publiczności z Gdyni i okolic. Na lewą rękę poszło mu znacznie lepiej niż na prawą, którą miał zdecydowanie słabsza co w końcowej klasyfikacji dało czwarte miejsce. Całą piątkę zawodników, która ma prawo startu w następnej edycji ligi w kategorii 63 kg zamknął jedyny zawodnik z Lęborka , Jarosław Potaczała.

Na lewą i prawą rękę wygrane i przegrane pojedynki mniej więcej rozkładały się równomiernie. Do dalszej rywalizacji nie dostali się zawodnicy tacy jak: Marcin Gołuch z Kielc (zajął szóste miejsce), Dariusz Groch z Niska ( siódme miejsce) oraz Adrian Łukasiewicz z Jastrzębia (miejsce ósme).

W drugiej kategorii wagowej czyli 86 kg na pierwszym miejscu uplasował się Konrad Gaca z Bydgoszczy, który przegrał zarówno na lewą jak i na prawą rękę jedynie ostatni pojedynek z Mariuszem Grochowskim. Mariusz zanotował rewelacyjny występ na lewą rękę nie przegrywając żadnej walki lecz na prawą przegrał dwa pojedynki co dało mu w konsekwencji drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął Lucjan Fudała z Jaworzna, który w sumie przegrał tylko trzy pojedynki ( jeden na prawą oraz dwa na lewą). Na czwartym miejscu stanął Marcin Lachowicz z Piaseczna z różnicą tylko czterech punktów do Lucjana. Piąte miejsce zajął debiutujący na takich profesjonalnych zawodach Marcin Laskowski z Gorzowa Wielkopolskiego. Do następnej edycji ligi w tej kategorii nie dostali się: Adam Czapiewski z Bukowiny ( szóste miejsce), Emil Wojtyra ( siódme miejsce) oraz Mirosław Satława z Jaworzna ( ósme miejsce ).