/ Kontakt /

Korespondencja z USA >>>

Korespondencja z USA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Oto krótka korespondencja reportera ARMPOWERA, mieszkającego na stałe w USA Zbigniewa Bugaja. Zbyszek startując na zawodach siłaczy na rękę, organizowanych na kontynencie Północno Amerykańskim, bardzo często ma na sobie strój z polskimi barwami narodowymi.
Zbyszek podzielił się z nami wrażeniami z ostatnio organizowanych w USA zawodów. Na prezentowanych zdjęciach Zbyszek to zapaśnik w czapeczce.

"W połowie maja uczestniczyłem w Mistrzostwach USA w Lake Tahoe, Nevada. Walczyłem w kategorii 80 kg masters, ostatni raz w życiu . W następnych zawodach
będę walczył już jako grandmasters. Współzawodnictwo na lewą rękę wygrałem, a na prawą rękę zająłem drugie miejsce za Jeffrejsem.
Podczas rywalizacji na prawą rękę stoczyłem 3 minutowa, najdłuższą walkę w moim
życiu. Zaatakowałem, uzyskałem przewagę i do zwycięstwa brakowało mi zaledwie około 1
cm. Napierałem i nic. Wciąż napierałem, a mój przeciwnik kontrował. I tak przez 3 minuty! Publika szalała. Polacy za mną (Ci na zdjęciu).

Kiedy już mój nacisk i kontry Jeffrejsa były słabe, pociągnąłem jego rękę do siebie. I to był mój koniec. Jego łokieć spadł, ale mój nadgarstek dotknął poduszki . Przegrałem, ale jestem w uderzeniu. Pierwszy eliminacyjny pojedynek z Jeffrejsem wygrałem, ale w ostatecznej klasyfikacji przegrałem 2:1 i zająłem drugie miejsce.

Miesiąc temu byłem również w Las Vegas, Nevada, na słynnym, największym turnieju,
filmowanym przez FOX TV. To było wydarzenie! Ponad 430 zawodników, ponad 20
państw! Rosja, Bułgaria, Turcja, Brazylia, Szwecja, itd. Ogromna ilość sław. Poziom
wysoki. Wystarczy powiedzieć, że Brzenk był dopiero trzeci. Wydaje się, że zaczyna dostrzegać różnice pomiędzy jego kategorią wagową a kategoriami wyższymi. Engin Terzi tez nie wygrał, zajął trzecie miejsce. Ja zająłem drugie na lewa i czwarte na prawa rękę. Z tego wyniku jestem zadowolony."

Na temat zbliżających się Mistrzostw Świata organizowanych w Japonii Zbigniew Bugaj napisał:

"Tokio jest moim marzeniem i spróbuję zdobyć tam medal."

Cała redakcja ARMPOWERA życzy Zbyszkowi wielu sukcesów i dalszego zadowolenia z uprawiania armwrestlingu.