M DOLNEGO ŚLĄSKA PRZYŁĘK 2010 >>>

M DOLNEGO ŚLĄSKA PRZYŁĘK 2010 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W sobotę 10 lipca 2010 roku, na placu przy nowo wybudowanym gimnazjum w Przyłęku, po raz pierwszy odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Armwrestlingu” zorganizowane przez miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Black Skorpion Przyłęk z Marcinem Zawadą i Adrianem Ferencem na czele oraz OSP w Przyłęku.

Od wczesnych godzin porannych na plac przy gimnazjum zaczęli napływać zawodnicy z czołowych klubów w Polsce, m.in. Złoty Tur Gdynia, MCKiS Tytan Jaworzno, Armfight Piaseczno oraz wiele innych. Nie zabrakło oczywiście zawodników z miejscowego klubu Black Skorpion Przyłęk. Do Udziału w Mistrzostwach zgłosiło się ponad 90 zawodników w tym Grzegorz Nowak (Aktualnie Najsilniejszy Polak na rękę prawą). A było o co walczyć, bo do wygrania były wysokie nagrody pieniężne w kat. Open Mężczyzn oraz Open Kobiet. Zawodnicy startowali w poszczególnych kategoriach wagowych tylko na rękę prawą: Senior (70 kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95 oraz Open), Junior ( 65kg, +65kg), kobiety(Open), Juniorki (Open), Dzieci (do 10 lat, 11-13lat) oraz VIP.

Zacznę od kategorii dzieci do lat 11, którą zdominował zawodnik z miejscowego klubu Jacek Stecyk, wyprzedzając swoich klubowych kolegów, Jakuba Piskorskiego oraz Jana Stelmacha.

W kategorii dzieci do lat 13 wystartowało tylko 3 zawodników ale walki były bardzo zacięte. Ostatecznie wygrał ją Przemek Alenkuć z Przyłęku, wyprzedzając Piotrka Furtana (Przyłęk) i Sebastiana Wieczorka (Wrocław).

Kategoria Junior 65 kg. W tej kategorii zawodnicy Black Skorpion Przyłęk zajęli 3 pierwsze miejsca, nie pozostawiając innym zawodnikom złudzeń kto był lepszy na tym turnieju. Miejsce pierwsze po bardzo zaciętych walkach wywalczył Grzegorz Kizik, drugie Cyprian Załoga i ostatnie miejsce na podium zdobył Andrzej Stecyk.

Kategoria Junior +65 kg. Po ponad rocznej przerwie do treningów wrócił Wojciech Szpringiel (Black Skorpion Przyłęk),  od razu udało mu się zdobyć medal koloru złotego w tej kategorii lecz Daniel Zelek (Tytan Jaworzno) łatwo nie odpuścił miejscowemu zawodnikowi. Dopiero w walce w pasach Wojtek szybkim atakiem w górę dobił przeciwnika do poduszki bocznej.
Trzecie miejsce na podium zajął zawodnik z Jastrzębia Adrian Klapec.

Kategoria senior 70 kg. Do tej Kategorii zgłosiło się aż 17 zawodników i walki były coraz bardziej zacięte. W tej kategorii walka o najwyższy stopień podium toczył się głównie pomiędzy zawodnikami Black Skorpion Przyłęk, a Tytanami z Jaworzna. Ostatecznie jednak górą został zawodnik ze Śląska Damian Kotlarz, który dzięki bardzo szybkim atakiem w górę, wyprzedził dwóch zawodników Black Skorpiona, Arkadiusza Dochniaka oraz Karola Bąbe.

Kategoria senior 78 kg. Była to jedna z najbardziej obsadzonych kategorii wagowych na tych zawodach. Rafał Woźny (Herakles Wałbrzych), który ostatnio jest w doskonałej formie, zdeklasował swoich rywali i zdobył pierwsze miejsce w tej kategorii. Po bardzo zaciętym półfinale z Kamilem Krupą (Tytan Jaworzno) drugie miejsce wywalczył Dariusz Groch (Wiking Nisko).

Kategoria senior 86 kg. Świetnie w tej kategorii wystartował Paweł Gomola (Tytan Jaworzno), który po bardzo zaciętym pojedynku ze swoim klubowym kolegą Tomaszem Szewczykiem wygrał tą kategorię.

Bardzo zacięte walki toczył również Wiesław Rzanny (Traktor Wolsztyn), który ostatecznie zajął najniższy stopień na podium.

Kategoria senior 95 kg. Po raz kolejny górą w tej kategorii był Robert Leszko (Herakles Wałbrzych), który po bardzo widowiskowych walkach zdobył pierwsze miejsce. W tej kat. startował również prezes klubu UKS Black Skorpion Przyłęk Marcin Zawada, który uplasował się na drugiej pozycji, Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi  ze Starego Miasta Dariuszowi Nicińskiemu.

Kategoria senior + 95 kg. W tej Kategorii pojawiły się takie nazwiska jak Grzegorz Nowak (Najsilniejszy polak na rękę prawą) z Gdyni, Marcin Lachowicz (Armfight Piaseczno) oraz Dariusz Muszczak (Tytan Jaworzno). Wynik zadziwił na pewno wszystkich fanów armwrestlingu, ponieważ Grzegorz Nowak uległ w półfinale oraz finale Marcinowi Lachowiczowi, który na tych zawodach był bezkonkurencyjny. Dariusz Muszczak (Tytan Jaworzno) Srebrny Medalista Pucharu Świata zawodowców 2009 zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

Kategoria Open Kobiet.  Tutaj do walki stanęło 5 zawodniczek, w tym wielokrotna mistrzyni Polski Małgorzata Ostrowska (Ostry Strzegom), która niespodziewanie przegrała z zawodniczką z Bydgoszczy Joanną Damińską. Joanna zdeklasowała rywalki i wygrała główną nagrodę pieniężną w tej kategorii. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Joanna Hrabia (Herakles Wałbrzych).

Kategoria Open Mężczyzn. Na tą kategorie czekali chyba wszyscy zgromadzeni oraz zawodnicy. Do walki stanęło 12 zawodników, którzy walczyli o wysokie nagrody pieniężne. Honoru Gospodarzy bronił Marcin Zawada, który ostatecznie zajął bardzo dobre 5 miejsce. Marcin Lachowicz po raz kolejny pokonał Grzegorza Nowaka i wszedł bezpośrednio do finału. W półfinale Grzegorz spotkał się z Dariuszem Muszczakiem. Darek szybkim atakiem w górę niespodziewanie wygrał z  Grzegorzem, który w walkach eliminacyjnych nabawił się kontuzji przyczepu. Grzegorz zajął ostatecznie 3 miejsce w tej prestiżowej kategorii. Finał pomiędzy Dariuszem Muszczakiem, a Marcinem Lachowiczem był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do samego końca. Po raz drugi w tym turnieju Dariusz musiał uznać wyższość swojego kolegi Marcina który na zawodach w Przyłęku był naprawdę w bardzo wysokiej formie.

Odbyła się jeszcze jedna kategoria VIP, w której startowali m.in. Sołtys Przyłęku Henryk Rożniatowski, Radny Powiatu Wiesław Jabłoński.
Po emocjonującej walce finałowej pomiędzy Henrykiem Rożniatowskim, a Wiesławem Jabłońskim w której ostatecznie wygrał Radny Powiatu Ząbkowickiego Wiesław Jabłoński. Trzecie miejsce wywalczył miejscowy strażak Sławomir Dziatłowicz.

Jak widać poziom sportowy na tych zawodach był ogromnie wysoki, odpowiednia oprawa muzyka i świetny komentarz Adriana Ferenca dodały uroku temu świetnemu wydarzeniu.

Korzystając z okazji UKS BLACK SKORPION PRZYŁĘK dziękuje za współpracę sponsorom imprezy oraz wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tych zawodów. Sponsorem głównym była GMINA BARDO. Pozostali sponsorzy: STAROSTWO POWIATOWE, FIRMA STIGO TRADING Sp z.o.o, FIRMA ZŁOMEX 2, SKLEP MOTORYZACYJNY MOTOTECHNIK, SKLEP MOTORYZACYJNY INTERCARS, FIRMA „GEES” ANDRZEJ ZARZYCKI, RADY POWIATOWY WIESŁAW JABŁOŃSKI, JAROSŁAW TOKARZ, SKLEP PLANETA AQUA, PIEKARNIA-CIASTKARNIA PRZYŁĘK, ZAKŁAD KAMIENIARSKI BOGDAN KĘSEK, IWONA ZNAJMIECKA, ALICJA BOBUSZ, FIRMA AF-MAKULAT, MECHANIKA POJAZDOWA MARCIN ZAWADA, FIRMA AC-KLIMA.