/ Kontakt /

M. Molenda najlepszy w Przyłęku >>>

M. Molenda najlepszy w Przyłęku # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

II Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Armwrestlingu, które odbyły się 9 lipca w Przyłęku po raz kolejny zgromadziły najsilniejszych ludzi w Polsce, a wśród nich wielu medalistów Mistrzostw Polski. Zawodnicy jak zawsze pokazali Armwrestling na najwyższym poziomie i jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek na podium w poszczególnych kategoriach wagowych.

Zawody zorganizowane przez UKS Black Skorpion Przyłęk, OSP Przyłęk, UMiG Bardo przyciągnęły w sumie ponad 70 zawodników z czołowych Polskich klubów tj. Tytan Jaworzno, UKS 16 Koszalin czy też z Herakles Wałbrzych. W każdej kategorii wagowej, oprócz pucharów i dyplomów do wygrania były nagrody rzeczowe w postaci odżywek. W kategorii Open dodatkowo organizatorzy dla zwycięscy zabezpieczyli 1 tys. pln.

Około godziny 15.00 zmagania rozpoczęły dzieci, w której nie bez problemów triumfował Jacek Stecyk przed Klaudią Szpytmą oraz Jakubem Piskorskim.

20110713093227_21.JPGW kategorii Junior do 65 kg bez większych problemów zwyciężył parokrotny medalista Mistrzostw Polski Cyprian Załoga z Przyłęku, który pokonał w finale Szymona Wilkowieckiego z Jaworzna. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Łukasz Wilczyński również z Przyłęku.

Druga kat juniorska rozgrywana w Przyłęku to Junior + 65 kg, w której przed swoim klubowym kolegą Adrianem Klapecem pewnie zwyciężył Paweł Pacut z Jaworzna. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Grzegorz Kizik z Brzeźnicy reprezentujący klub z Przyłęku.

Wśród Juniorek najlepszą okazała się zawodniczka, która przybyła do Przyłęku aż z Koszalina - Natalia Stefaniak, wyprzedzając Magdalenę Fil oraz Nikole Janeczek.

Po rywalizacji Dzieci i Juniorów rozegrana została kat. VIP, w której 1 miejsce wywalczył Radny Powiatowy Wiesław Jabłoński, przed Marianem Janeczkiem i Sołtysem Przyłęku Henrykiem Rożniatowskim.

Nadszedł czas na rywalizację seniorów, którą rozpoczęła się od kat. senior 63 kg.
Zwyciężył Damian Kotlarz z Jaworzna, pokonując w finale Cypriana Załogę. Ostatnie miejsce na podium zdobył Damian Kuśnierczyk.

W kat. senior 70 kg zwyciężył Karol Bąba przed Jakubem Urbaniakiem z Przyłęku. Mateusz Macanowicz, który przyjechał aż z Szczawnicy musiał zadowolić się miejscem trzecim na podium.

Rafał Woźny po raz kolejny zwycięża kat. senior 78 kg wygrywając w finale z Kamilem Zwardoniem. Miejsce 3 wywalczył Adrian Klapec.

Marcin Molenda zwycięzca kat. senior 86kg był świetnie przygotowany i w tych zawodach nie dał szans innym uczestnikom tej kategorii. Miejsce 2 przypadło zawodnikowi miejscowego klubu UKS Black Skorpion - Łukaszowi Bogusz, który w półfinale pokonał Michała Ożgę ze Strzegomia.

20110713093227_31.JPGW kat. senior 95kg najlepszy okazał się Mariusz Grochowski prezes jednego z najsilniejszych klubów w Polsce Tytana Jaworzno. Wyprzedził Roberta Leszko oraz prezesa UKS Black Skorpion Przyłęk Marcina Zawadę.

W najcięższej kat senior +95kg triumfował Tomasz Tański z Łodzi przed Jakubem Jańczym z Jaworzna oraz Tomaszem Pelczarem reprezentującym Przyłęk.

Przyszedł czas na kategorie, w których były do wygrania nagrody pieniężne i to wcale nie małe (w kat Kobiety Open główna nagroda wynosiła 500 zł za miejsce pierwsze, za drugie 300 zł, a trzecie 100 zł). Na największe wygrane mogli jednak liczyć zawodnicy z kat. Open mężczyzn. Tutaj do wygrania była kwota 1000 zł za zwycięstwo, za miejsce drugie 500 zł i za trzecie 300zł. Więc było o co walczyć.

Najpierw rozegrana została kat Open Kobiet, w której po raz drugi główną nagrodę wywalczyła zawodniczka z Łodzi Joanna Damińska, wyprzedzając medalistkę Mistrzostw Europy Małgorzatę Ostrowską. Miejsce trzecie wywalczyła Joanna Hrabia z Wałbrzycha.

20110713093227_19.JPGJednak największe emocje dostarczyła kat Open Mężczyzn, gdzie do walki stanęło 16 zawodników z każdej kat wagowej. Prawo startu w tej kat. mieli tylko zawodnicy, którzy zajęli minimum 4 miejsce w kategorii wagowej. Niespodzianką turnieju został Marcin Molenda, który błyskawicznie pokonując takich zawodników jak Mariusz Grochowski czy Robert Leszko zapewnił sobie zwycięstwo w tej prestiżowej kategorii. Tym samym główna nagroda 1000 zł w gotówce powędrowała do Marcina. W finale wyższość Marcina musiał uznać Mariusz Grochowski (miejsce 2). Miejsce trzecie na podium wywalczył Robert Leszko z Wałbrzycha.

W każdej kategorii do wygrania były piękne puchary, odżywki oraz szampany. Jednym słowem UKS Black Skorpion Przyłęk z  pomocą OSP Przyłęk, Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego, Starosty powiatowego Romana Festra oraz wielu innych po raz kolejny zorganizowali zawody na najwyższym poziomie i na pewno za rok postara się zorganizować jeszcze lepsze zawody.

WYNIKI: w dziale ZAWODY (TUTAJ)

Autor: Jakub Urbaniak

Specjalne podziękowania dla Sponsorów II Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Armwrestlingu:

Gmina Bardo, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich, AC-Klima - Stanisław Napora, Złomex 2 - Jan Janoszek, Inter Cars Kłodzko - Hurtownia Motoryzacyjna, Marand Sp.z o.o.- Mariusz Fleszar, Mototechnik - Sklep Motoryzacyjny, Centrum Odżywek Dzierżoniów - Arkadiusz Rogowski, Sklep Wielobranżowy - Iwona Znajmiecka, Sklep Wielobranżowy - Robert Wiszowaty, Monika Ciecierska – Firgang – Ziębice, Robert Firgang - PHUP Sp.j. – Ziębice, Ochał Witold – Ziębice, Wiesław Jabłoński - Radny Powiatowy, Piekarnia-Ciastkarnia Przyłęk - Adam Struczyński oraz Alicja Bogusz.