MAREK KOBIEC: ORGANIZATOR MISTRZEM POLSKI >>>

MAREK KOBIEC: ORGANIZATOR MISTRZEM POLSKI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Marek Kobiec z Kielc. Zawodnik, działacz sportowy i jak się okazało dobry organizator imprez. Podczas rywalizacji VIII Mistrzostw Polski dopisał zarówno jako organizator, jak i jako zawodnik. Po prostu zdobył złoty medal organizacyjny oraz złoty medal w kategorii do 110 kg w rywalizacji ręki lewej. Nasze gratulacje.

Wszystko zaczęło się na zeszłorocznym kongresie Wołomin 2007, gdzie Marek zgłosi swoją kandydaturę na organizację Mistrzostw Polski w roku 2008. Miał cały rok na przygotowania tych niecodziennych, ogólnopolskich zmagań armwrestlingowych. Jak się okazało był to okres nie zmarnowany. Tegoroczne Mistrzostwa Polski przygotował na szkolną szóstkę. Jak się okazało w bezpośredniej rywalizacji przygotował się również pod względem sportowym. W kategorii do 110 kg mężczyzn na rękę prawą wywalczył srebrny medal, natomiast na rękę lewą złoty. Tym samym po raz pierwszy w życiu zdobył tytuł Mistrza Polki w siłowaniu na ręce.

W tym miejscu od razu na język nasuwa się pytanie: dlaczego w tej kategorii na rękę lewą przegrał doświadczony zawodnik z areny światowego armwrestlingu – Artur Głowinki?

Gdy zobaczyłem listę startową tej właśnie kategorii wagowej wyłonił się tylko jeden faworyt – właśnie Artur Głowiński z Choszczna.

Tym bardziej, że jako jedyny w tej kategorii był zawodnikiem o szerokim wachlarzu doświadczeń turniejowych, w tym zmagań na arenie zawodowego siłowania na ręce. Z drugiej strony organizator – Marek Kobie zapewniał mnie przed startem, że jest naprawdę wyśmienicie przygotowany. Oczywiście miał obawy co do rywalizacji z Arturem, ale był nastawiony do walki o złoto. I w rezultacie tak było. Pierwszy dzień rywalizacji (ręka prawa) to finał Marka z Arturem. Złoto powędrowało jednak do Artura, wygrywając techniką na triceps. Niestety ta sama technika okazaał się nieskuteczna przy rywalizacji ręki lewej. Najpierw w eliminacjach wygrał Marek. Potem Ci dwaj zawodnicy znów spotkali się w finałowym pojedynku, gdzie po ciężkiej i długiej walce (faule, ustawienie sędziowskie) wygrał Artur. Wszystko więc rozstrzygnął drugi finał. Obronną ręką (znów długa i ciężka walka opatrzona w faule i ustawienie sędziowskie) wyszedł Marek, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski roku 2008.

Marek Kobiec może nie posiada tak dużego doświadczenia jak Artur Głowiński, ale widać, że w tym zawodniku drzemie prawdziwy, polski siłacz. Trochę techniki i ukierunkowany trening armwrestlingowy może spowodować, że za kilka lat Marek będzie zdecydowanym faworytem kategorii super ciężkiej.