Międzychód – A. Głowiński najlepszy >>>

Międzychód – A. Głowiński najlepszy # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Jesteśmy po „I Otwartych Mistrzostwach Międzychodu o Puchar Burmistrza”. 09 lica 2011 roku do Międzychodu, a dokładnie mówiąc do  „Pub GROTA” na Placu Kościuszki zjechało się ponad 50 krajowych zawodników, między innymi z: Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Wolsztyna, Pamiątkowa i Choszczna. Nie zabrakło również miejscowych siłaczy, czyli armwrestlerów z Międzychodu. Wszyscy startujący sportowcy pokazali się z jak najlepszej strony, a kibice mogli zobaczyć wiele fascynujących pojedynków, zarówno zawodowców, jak i amatorów siłowania na ręce. Przejdźmy jednak do konkretów. Poniżej na gorąco relacja z zawodów, czyli kto wygrał poszczególne kategorie wagowe oraz kto stoczył najlepsze pojedynki mistrzostw.

Zacznijmy więc od amatorów.

W kat. amatorzy do 75 kg zacięte pojedynki stoczyli Wojciech Kliks (miejsce 2) i Andrzej Rutnicki-Szymczak (miejsce 3). Ostatecznie złoto w tej kategorii wygrał reprezentant Wolsztyna – Krzysztof Molicki.

Ciekawe walki pokazał również zwycięzca kat. amatorzy do 95 kg - Łukasz Grudziński z Międzychodu. Co ciekawe, medal koloru srebrnego oraz brązowego również pozostał u organizatorów (Łukasz Kaczmarek – miejsce 2, Tomasz Jóźwiak – miejsce 3).

W kategorii +95 kg amatorzy emocjonującą walkę rozegrali Dariusz Świątek (miejsce 2) i Mirosław Harmaciński (miejsce 3). Sam pojedynek trwał kilka minut, a zwycięzcą okazał się Dariusz Świątek. Całą kategorię wygrał jednak Jakub Kaczmarek z Międzychodu.

Po amatorach do akcji wkroczyli zawodowi armwrestlerzy. W kat. do 75kg tryumfował Łukasz Świątek Międzychód (miejsce 2 – Krzysztof Molicki, miejsce 3 – Łukasz Rachowka)

20110711111540_03.jpgW kat. do 85kg złoto powędrowało do Kamila Szafratowicza z Gorzowa Wielkopolskiego (miejsce 2 – Tomasz Krzyżaniak, miejsce 3 – Dariusz Pioś)

W kategorii do 95kg bardzo dobrze przygotowany był Michał Chmielewski z Bydgoszczy (miejsce 2), który stoczył zacięty pojedynek z Waldemarem Podolskim (miejsce 4). Ostatecznie zwycięzcą okazał się Michał, a triumfatorem tej kategorii był Wiesław Rzanny z Wolsztyna. W tej kategorii dobrze poszło również Marcinowi Laskowskiemu z Gorzowa Wielkopolskiego, który ostatecznie do domu wróciła z medalem koloru brązowego.

Puchar Burmistrza w kat. Open mężczyzn powędrował do rąk Artura Głowińskiego z Choszczna (drugi był Wiesław Rzanny z Wolsztyna, a miejsce trzecie wywalczył Marcin Laskowski z Gorzowa Wielkopolskiego). Artur dodatkowo wywalczył medal koloru złotego w kategorii +95kg

W kategorii Open kobiet o miano najlepszej i Puchar Burmistrza walczyły dwie zawodniczki z UKS "Wilki Międzychód" Elżbieta Podolska oraz Iwona Budych. Ostatecznie zwyciężczynią okazała się Iwona. Miejsce trzecie przypadło Roksanie Fojud.

20110711111540_04.jpgUwieńczeniem zmagań była walka wieczoru pomiędzy Maciejem Budychem UKS "Wilki Międzychód" i Arturem Głowińskim Złoty Orzeł Choszczno. Po emocjonujących pojedynkach w pięciorundowej walce, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności zwyciężył Maciej Budych wynikiem 3:2.

Jako organizator pragnę podziękować wszystkim sponsorom i uczestnikom zawodów. Cel był szczytny - zdrowa rywalizacja sportowa oraz pomoc na rehabilitację Mariusza Starzaka. Cel ostatecznie został osiągnięty - zebraliśmy 713,96 zł.

Dziękujemy za przybycie i wspaniała rywalizację. Myślę, że nikt nie żałował wyboru tych właśnie zawodów. Zapraszamy ponownie za rok.