Międzychód rozstrzygnięty! Patryk Weterle wygrywa Walkę Wieczoru, Waldemar Podolski remisuje z Michałem Chmielewskim. >>>

Międzychód rozstrzygnięty! Patryk Weterle wygrywa Walkę Wieczoru, Waldemar Podolski remisuje z Michałem Chmielewskim. # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Głowiński wygrywa open na lewą, Grulkowski na prawą w Międzychodzie! Było 180 walk, były emocje i wielka sprawa – zbiórka na rehabilitację Mariusza Starzaka. ()

Jesteśmy już po II Otwartych Mistrzostwach Międzychodu w Siłowaniu na Ręce o Puchar Burmistrza. W zawodach wzięli udział zawodnicy z naszego miasta i z całego kraju: Cieszyna, Poznania, Choszczna, Gorzowa Wielkopolskiego, Góry, Szczecina, Nowej Soli, Wolsztyna, Bydgoszczy, Gdyni, Gryfic, Lublina. Turniej jak zwykle obfitował w dużą ilość zaciętych pojedynków na najwyższym poziomie a było ich ok.180.

W kat. amatorzy do 75kg zwyciężył Marek Morawiec z Cieszyna z nim na podium byli: Andrzejewski Łukasz ( II miejsce) i Miącz Krzysztof (III miejsce). Kat. amatorzy do 95kg nie miał sobie równych Jóźwiak Tomek z Międzychodu, II miejsce zdobył Szymanowski Dawid, III miejsce Sokalski Leszek. Kat. amatorzy +95kg tu zwycięzcą został Kaczmarek Jakub z Międzychodu kolejni byli: Szczechowiak Krzysztof i Wieczorek Maciej.

W kategoriach bardziej doświadczonych zawodników mogliśmy zobaczyć pojedynki zawodników znanych w świecie armwrestlingu jak i próbujących swoich sił zawodników o mniejszym stażu.

W kat. do 75kg zwycięzcą został Lech Adam z Choszczna, II miejsce miał Tawrel Wojciech a III był Morawiec Marek. Kolejną z kategorii zawodowców była kat. do 85kg, tutaj bez żadnej porażki złoty medal zdobył Grulkowski Jarek z Gdyni, srebro należało do Świątka Łukasza a brąz Laskowskiego Marcina. Przechodząc do następnej kategorii ciężkiej do 95kg nadzwyczajnie walczył i zajął I miejsce Kaźmierczak Artur z Gdyni, II miejsce Rzanny Wiesławi III miejsce Szymkiewicz Daniel. W kat. +95kg zmierzyło się tylko trzech zawodników ale jakże doświadczonych i zajęli kolejno miejsca: I Artur Głowiński z Choszczna, II Maciej Budych i III Chmielewski Michał.

Przejdźmy teraz do kategorii które dostarczyły największych emocji zarówno zawodnikom jak i przybyłym do pub Grota kibicom.

Zaczniemy od kategorii open kobiet, w której nie miała sobie równych Róża Kiełbasa z Wolsztyna zdobywając złoty medal i puchar Burmistrza , srebrny medal przypadł Iwonie Budych a brąz Elżbiecie Podolskiej. Do kategorii open lewa ręka mężczyzn zgłosiło się 25 zawodników, po zaciętych pojedynkach dostarczających dużo wrażeń kibicom zwyciężył i zdobył puchar Burmistrza Międzychodu Artur Głowiński z Choszczna, II miejsce przypadło Wiesławowi Rzannemu a III wywalczył Marcin Laskowski. Kategoria open prawa ręka mężczyzn również cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodników, do której przystąpiło ich aż 24. Tutaj po fenomenalnych pojedynkach z Arturem Głowińskim (miejsce II) zwyciężył Grulkowski Jarosław z Gdyni, trzeci był Rzanny Wiesław.

Niezapomnianych wrażeń widzom dostarczyły odbywające się dwie walki wieczoru, w których wzięli udział: Patryk Weterle (Choszczno) zwyciężył stosunkiem 4:2 z Łukaszem Rachowką (Międzychód). Waldemar Podolski (Międzychód) zremisował z Michałem Chmielewskim (Bydgoszcz) 3:3.

Walki Wieczoru

Niezapomnianych wrażeń widzom dostarczyły dwie walki wieczoru.

Patryk Weterle (Choszczno) zwyciężył 4:2 z Łukaszem Rachowką (Międzychód).

Waldemar Podolski (Międzychód) zremisował z Michałem Chmielewskim (Bydgoszcz) 3:3.

Mówi Patryk Weterle: Mój plan treningowy zdał egzamin w 100%, dzięki niemu moje zapasy mocy wytrzymały do 6 rundy, ale z pewnością wytrzymałyby jeszcze raz tyle. Mój przeciwnik - Łukasz to prawdziwy wojownik. W dwóch rundach był lepszy! Organizacja wyszła wspaniale!!! Świetna oprawa dźwiękowa... Naprawdę polecam Międzychód
i z wielkim podziękowaniem dla Artura i chłopaków za tak wspaniały doping!!!

Podczas zawodów przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Mariusza Starzaka.

Zebrano kwotę 1017,35zł.

Wszystkim przybyłym zawodnikom jak i kibicom dziękuję za przybycie i miłą atmosferę podczas zawodów.

Dziękujemy również fundatorom nagród: UMiG Międzychód, UKS „Wilki Międzychód”, Catering Mierzyn B.S. Wyszyńscy, DEVIL, MARBO, Fryzjer Ewelina Jakóbczyk, Rodzinny zakład budowlany D.Ł. Świątek, Firma pszczelarska Gołascy, COTTA Polsterwerke.

Dziękuję również wszystkim osobom, które włożyły wkład w organizację całych zawodów.

II Otwarte Mistrzostwa Międzychodu o Puchar Burmistrza wyniki (wersja poprawiona):